április 28, 2024

A Fradié a bronzérem

Könnyű gólokat kapva szenvedett 6-1-es vereséget együttesünk a Magyar Kupa bronzmérkőzésén a Ferencváros ellen.

A tegnapi vesztes elődöntő után a Ferencváros ellen öltöttek szerelést a DAB hokisai a Magyar Kupa bronzmérkőzésén ma délután fél háromtól. A “csalódott csapatok” összecsapását egy gyors fővárosi előny vezette fel, gyorsan be is melegítették Kovács kapust, de ő fogta, amit kellett. Miután kiegészültek a mieink, több helyzetet is kialakítottak ellenfelük kapuja előtt egyenlő létszámban és emberelőnyben is, de Nagy is rendre hárítani tudott.

A folytatás teljesen kiegyenlített játékot hozott, hol a mieink, hol a Fradi került oda a ketrecek elé, s egészen a 14. percig nem rezdültek meg a hálók, ám ekkor Németh éles szögből leadott lövése lepte meg az addig jól védő Kovácsot, így a zöldek szerezték meg a vezetést (1-0). Acélbikáink igyekeztek gyorsan válaszolni, akadt is egy-két lehetőségük, de az utolsó másodpercekben talán lassan végeztek el egy cserét, így a gyorsan visszatámadó Fradi Roth találatával megduplázta előnyét, mindössze hat másodperccel a szünet előtt (2-0).

A térfélcserét követően láthatóan visszább vettek a csapatok, csendben csordogált a mérkőzés, s bár akadtak kisebb lehetőségek a csapatok előtt, nem igazán sikerült megemelnie a szurkolók pulzusszámát ezekkel. Egészen a 30. percig, mikor beszorultak a mieink, majd el is váltották magukat, s a ziccert Boros értékesítette (3-0). A folytatásban egy dunaújvárosi, majd egy ferencvárosi emberelőny maradt kihasználatlanul, így a záró etapnak a zöldek magabiztos fórjával vágtak neki a csapatok.

A mieink szempontjából katasztrofálisan, mert Lorraine felesleges kiállításából Nagy lőtt a rövid felsőbe, majd fél perccel később Crespi lőtt könnyű gólt Kovácsnak, végleg eldöntve ezzel a meccset (5-0). A továbbiakban már csak a szépítésért küzdhettek a mieink, s ez a 48. percben össze is jött hokisainknak Léránt révén Szabó és Marosi erőszakosságának köszönhetően, de gyorsan jött a válasz is egy újabb gyenge védekezést követően (6-1). A véghajrá izgalmakat már nem tartogatott, még egy emberfórt elpuskáztak hokisaink, akik óriási hibáik miatt nem tudták megnehezíteni a fővárosiak dolgát, így a Fradi megérdemelten szerezte meg a Magyar Kupa bronzérmét.

FTC-Telekom – DAB 6-1 (2-0, 1-0, 3-1)

FTC: Nagy K. – Marva (1), Roth 1, Galajda, Brady, Kulmala (2) – Hrabal (2), Boros 1, Nemec, Kestila 1, LaPorte (2) – Seregély, Crespi 1 (1), Turbucz (1), Nagy G. 1 (1), Németh 1 – Banga, Haranghy, Turcotte, Bán, Farkas. Vezetőedző: Fodor Szabolcs.

DAB: Kovács – Blomberg, Maarnela, Dostalek, Lorraine, Szalma – Svars, Sziszak, Savolainen, Koskinen, Sillanpää – Varga, Ahonen, Hadzinikolic, Károly, Somogyi – Szabó (1), Léránt 1, Marosi (1). Vezetőedző: Niko Eronen.

(Kép: BJAHC/Várhegyi Erna)