május 5, 2024

A Brassó is meghajolt

Újabb remek sikernek örülhettek Acélbikáink, akik ezúttal a Brassó gárdáját gyűrték le hatalmas csatában.

Negyedik mérkőzését játszotta ma este hat órától a Dunaújvárosi Acélbikák jégkorong csapata az Erste Liga felsőházában. A tabella második helyén álló DAB ellenfele ezúttal a harmadik Brassó gárdája volt, s bár a két gárda legutóbbi meccsét a mieink nyerték 7-5-re, nagyon nehéz hatvan perc várt David Leger tanítványaira a pihenten és nagyon erős kerettel érkező vendégek ellen.

A Bikák valamivel jobban álltak bele a meccsbe, mint tették azt két nappal ezelőtt a Csíkszereda ellen, ám hiába nyomtak az elején, s lőttek kapura szinte mindenhonnan, Bíró Gergő helyzeténél mégis Hughsonnak kellett bravúrt bemutatnia. A vendégeket Mazurek kiállítása pörgette fel, s legnagyobb sajnálatunkra ebből a vezetést is megszerezték, mert hiába tűnt úgy, hogy Hughson Franko ziccerét is védte, a játékvezetők némi videózás után megadták a találatot (0-1). A harmadból hátralévő időben kiegyenlített meccset láthattak a drukkerek, akadt helyzet mindkét oldalon, de újabb gól már nem született.

A második felvonásra is egy nagyon elszánt DAB jött ki a jégre, ám hiába játszhatott négy alkalommal is emberelőnyben csapatunk, nem sikerült élni az fórokkal, pedig akadt egy-két igen komoly lehetőség az egyenlítésre. Az akaratra azonban nem lehetett panasz, s ennek szerencsére nem nyögés lett a vége, hanem egyenlítő találat, mert a játékrész utolsó percében egy számunkra jól pattanó korong Mazurek elé került, s a kanadai légiós passzát Somogyi vágta a ketrec közepébe (1-1).

A harmadik húsz perc eleje is egyenlő erők küzdelmét hozta, bármelyik csapat megszerezhette volna a vezetést, ám az első komoly esélyt a vendégek kapták egy emberelőnynek köszönhetően. A Bikák azonban nemcsak jól védekeztek, hanem ellentámadásra is futotta erejükből, ráadásul nem is akármilyenre, mert egy szép kontra végén Hruby lőtt kíméletlenül a jobb felsőbe, megszerezve ezzel a vezetést is együttesünknek (2-1). A bekapott gól után óriási offenzívát indított a Brassó, záporoztak a lövések Hughson kapujára, ám Acélbikáink hálóőre óriási védésekkel tartotta az előnyt, majd amikor a vendégek kapusuk helyett is mezőnyjátékost küldtek a jégre, Dansereau végleg eldöntötte a meccset (3-1). Ez egyben azt is jelentette, hogy negyedik meccséből harmadikat nyerte meg a felsőházban együttesünk, mely újabb sikerével megerősítette második helyét a tabellán.

DAB – Corona Brasov 3-1 (0-1, 1-0, 2-0)

DAB: Hughson – Kovács B. (1), Vuorijärvi (1), Dansereau 1 (1), Mazurek (2), Somogyi 1, Hüffner, Lendák, Gebei, Silló, Turcotte, Dósa, Hruby 1, Németh, Pinczés O., Subotic, Baker, Ráduly, Gulácsi, Kovács E., Tamás. Vezetőedző: David Leger.

Corona Brasov: Polc – Armstrong, Carlson (1), Brown, Fowlie (1), Franko 1, Borisenko, Mihály E., Molnár Zs., Péter, Tranca, Bíró O., Gajdo, Bíró G., Molnár Z., Zagidullin, Haraga, Bíró M., Constantin, Zsók, Gliga. Vezetőedző: Julius Pénzes.