május 14, 2024

Vereség a nyitómeccsen

A Budapest Jégkorong Akadémia gárdája négy góllal győzte le Acélbikáinkat az Erste Liga első fordulójában a jégcsarnokban ma este.

Hazai környezetben, a Budapest Jégkorong Akadémia elleni hazai összecsapással kezdte meg az Erste Liga 2022/2023-as szezonjának küzdelmeit a Dunaújvárosi Acélbikák jégkorong csapata ma este háromnegyed héttől.

A bajnoki nyitány azonban nem kezdődött túl jól, mert egy kapu előtti kavarodás után már a 4. percben megszerezték a vezetést a fővárosiak Schlekmann révén (0-1). A folytatás is az akadémisták fölényét hozta, Jarvinennek két alkalommal is nagyot kellett védenie, miközben a mieink nem nagyon tudtak eljutni a vendégek ketrecéig. A játékrész derekán kezdett el ébredezni a DAB, egyre többször jutott el a fővárosi kapuig, s ez helyzetekben, valamint egy kiállításban is megmutatkozott, de a remélt egyenlítő találat nem akart megszületni sőt, egy emberhátrányos szólónál Jarvinennek kellett ismét nagyot védenie. A 17. percben sajnos elcseréltük magunkat, így a fővárosiak kerültek emberfórba, s az előnyt sajnos hamar is gólra váltották McCormick révén, megduplázva ezzel előnyüket. A játékrész hajrájában beszorította ellenfelét a DAB, de rendre jött egy fővárosi blokk, így a szünetig nem változott az eredmény.

A második felvonás elején sikerült kivédekezni egy emberhátrányt, ám elég volt egy elpasszolt korong, melyből Djumic már háromgólosra növelte a BJAHC fórját, még nehezebb helyzetbe hozva ezzel a Bikákat (0-3). Akik ennek ellenére sem adták azért fel a küzdelmet, s bár a kapuvas egyszer kisegítette Farkast Niskanen lövésénél, a finn csatár következőpróbálkozásával már nem bírt, így a 35. percben végre sikerült szépíteni (1-3). A gól után két komoly ziccere is volt a mieinknek, de nem tudtunk feljebb zárkózni, s ahogy az ilyenkor lenni szokott, a túloldalon jött egy kék vonalas bomba az utolsó percben, így a záró etapnak háromfás hátrányból vághattunk neki (1-4).

Melyben korán lezárta a lényegi kérdéseket a fővárosi alakulat, ugyanis McCormick a 42, míg Varga a 49. percben mattolta Jarvinen kapust, így innentől már csak a tisztes vereség lehetett a célja együttesünknek (1-6). A Bikák igyekeztek is ugyan, ám Somogyi révén csak egy gólra futotta erejükből, így a több kakaskodással véget ért mérkőzés végén Kangyal Balázs együttese örülhetett a 6-2-es győzelemnek. Acélbikáink legközelebb egy hét múlva, a Brassó elleni hazai meccsen korcsolyáznak jégre, s ahhoz, hogy legyen esély a bravúrra, a játék minden elemében komoly javulásra lesz szükség a csapattól.

DAB – BJAHC 2-6 (0-2, 1-2, 1-2)

DAB: Jarvinen – Lammi, Tolsztusko, Embrich (1), Ödman, Somogyi B. 1 – Varga, Vas, Niskanen 1, Török, Valtola – Léránt, Marosi, Dézsi (1), Pinczés (1), Szalma – Erdély, Gál, Horváth, Stan, Strenk. Vezetőedző: Niko Eronen.

BJAHC: Farkas – Uimonen 1, Szabó, Culigin (2), Galoha (2), McCormick 2 – Pozsgai, Garát, Elo, Viikila, Schlekmann 1 (1) – Dóczi (1), Varga 1, Molnár (1), Tóth R. (1), Djumic 1 (1) – Tóth P., Ádám, Ritter, Weidemann. Vezetőedző: Kangyal Balázs.