április 26, 2024

Véget ért a DAB sikerszériája

Nagy küzdelemben szenvedett 4-2-es vereséget a Dunaújvárosi Acélbikák együttese a címvédő DVTK otthonában.

Miskolcon, a listavezető DVTK Jegesmedvék otthonában folytatta az Erste Liga küzdelmeit ma este fél héttől a Dunaújvárosi Acélbikák jégkorong csapata, melytől komoly bravúrra lett volna szükség ahhoz, hogy tovább nyújtsa tizenegy meccses nyereségsorozatát.

A találkozó nagy iramban kezdődött, ám a Bikák már az első percekben bizonyították, hogy nem ijednek meg az éllovastól, s a harmadik percben egy remekül felépített támadás végén Izacky góljával meg is szerezték a vezetést (0-1). Több sem kellett a házigazdáknak, azonnal igyekeztek nagyobb sebességi fokozatra kapcsolva veszélyeztetni Duschek ketrecét, s ez Becze, majd Nageler kiállítása alatt sikerült is nekik, ám a DAB hálóőre több szép bravúr bemutatva őrizte meg kapuját a góltól. A túloldalon is akadtak azért lehetőségek, szóval Adorján sem unatkozott, ám a harmad hajrájában egy cserét nagyon megnyomott a miskolci alakulat, mely Sakaris “beleérős” találatával kiegyenlített a 19. percben, így 1-1-es állásról várták a csapatok a második felvonást.

Melyet Duschek kiállítása miatt emberhátrányban kezdtek a Bikák, ám ezt a két percet is sikerült átvészelnie a mieinknek, akik a folytatásban is teljesen egyenrangú ellenfelei voltak a házigazdáknak. A nagy iramú találkozón mindkét kapu előtt több lehetőség adódott, ám egészen a 33. percig érintetlenek maradtak a hálók. Ekkor végre emberelőnybe kerültek Jason Morgan tanítványai, akik Izacky parádés góljával ismét magukhoz ragadták a vezetést (1-2). Sajnos mindössze három és fél percig örülhettünk az előnynek, mert egy páros kiállítás alatt Kulmala lőtt Duschek lábai között a kapuba, így a záró etap előtt sem lehetett megjósolni, hogy ki szerzi meg a győzelemért járó pontokat (2-2).

A harmadik felvonást valamivel erősebben kezdték a Jegesmedvék, ám a DAB állta a rohamokat sőt, több veszélyes ellentámadásra is futotta a Bikák erejéből. A 46. percben ötödször is emberfórba kerültek a vendéglátók, s bár ezt is kivédekezték a mieink, az 53. percben Vas János maradt üresen Duschek ketrece előtt, nem is hibázta el ziccerét, s hogy a helyzetünk még nehezebb legyen, arról Magosi gondoskodott 40 másodperccel később, miután a leshatáron kiugorva lőtte a korongot Duschek mellett a kapuba (4-2). A mérkőzésből hátralévő szűk hat percben még két kisebb bunyó színesítette a játékot,

DVTK – DAB 4-2 (1-1, 1-1, 2-0)

DVTK: Adorján – Joe, Leppanen, Galanisz (2), Magosi 1, Miskolczi (1), Ruikka, Láda, Pavuk, Sakaris 1 (1), Vas, Bernáth, Vojtkó (1), Hajós, Kulmala 1, Tóth A., Köllő, Albert, Berta, Tóth G. Vezetőedző: Mikael Tisell.

DAB: Duschek – Léránt, Orbán, Izacky 2, Nageler (1), Turcotte (1), Erdélyi, Hüffner (1), Azari, Becze (1), Novotny, Hruby, Lencsés, Hári, Silló, Odnoga, Skrypets, Török, Borbás, Nagy, Németh. Vezetőedző: Jason Morgan.