április 26, 2024

Újabb vereség az Újpesttől

Mindkét kapu előtt sokat hibáztak az Acélbikák, akik a szezon harmadik összecsapásán is kikaptak az összeszedettebb újpestiektől.

Az UTE elleni hazai találkozóval folytatta ma este a MOL Liga küzdelmeit a Dunaújvárosi Acélbikák jégkorong csapata. A találkozó előtt a házigazdák köszöntötték a közelmúltban az 500. alapszakasz mérkőzését játszó ifjabb Azari Zsoltot, ám sokáig ennek örülhettek a DAB drukkerei, mert az első harmadban nagyon sok pontatlanság csúszott a hazaiak játékába, ráadásul a 7. percben a lila-fehérek a vezetést is megszerezték Hebar révén egy késleltetett kiállítás alatt (0-1).

Küzdött, hajtott a hazai csapat, de hiába borult a pálya a második felvonásban, s hiába lőtték körbe Sila kapuját a csatárok és védők egyaránt, a következő gólnak is a vendégek örülhettek, akik Csanyi éles szögből leadott lövésével duplázták meg előnyüket a 35. percben. A játékrész hajrájában kettős emberelőnybe kerültek a vendéglátók, akik Ozols révén végre megtörték hosszú gólcsendjüket, de a harmadik etapot még mindit az Újpest várhatta kedvezőbb helyzetből (1-2).

A harmadik felvonás elején hiába nyomott a DAB, egy óriási védelmi hiba után Benk növelte újra kettőre a vendégek előnyét, igaz bő két perccel később Azari emberelőnyös találatával ismét feljöttek egyre a Bikák (2-3). A meccsből hátralévő időben jól őrizte kapuját az Újpest, mely az utolsó másodpercekben Hebar üres kapura lőtt góljával alakította ki a 4-2-es UTE-sikert jelentő végeredményt.

DAB – UTE 2-4 (0-1, 1-1, 1-2)

DAB: Duschek, Ozols 1 (1), Hruby, Dansereau (2), Cseter, Azari 1 (1), Pfeil, Ölander, Becze, Borbás, Kaszkov, Lencsés, Ladygin, Léránt, Szepessy M., Tanka, Pál, Lévai, Mátyásy, Odnoga, Nagy M. Vezetőedző: Lee Gilbert.

UTE: Sila, Hegyi (1), Gröschl, Dósa, Turbucz, Dömötör, Tóth (1), Kiss, Huba, Csanyi 1, Nemes (1), Nagy, Kovács, Sikorcin (1), Benk 1 (1), Frolik (1), Hebar 2, Pokornyi, Szalma, Pápa, Virág. Vezetőedző: Szilassy Zoltán.