április 25, 2024

Most a MAC örülhetett

Már az első harmadban elúszott Acélbikáink számára a pontszerzési esély a MAC ellen.

A listavezető MAC otthonában folytatta ma este hat órától a MOL Liga küzdelmeit csapatunk. Az Újpest elleni hazai vereség után tehát újabb nagyon nehéz meccs várt a mieinkre, akiknek a péntekinél lényegesen jobb, pontosabb játékot kellett volna nyújtaniuk ahhoz, hogy pontot szerezzenek a fővárosiak ellen.

Ehhez képest az első húsz perc egyértelműen a hazaiakról szólt, annak ellenére is, hogy a nyitó harmad derekáig elsősorban a kiállításokról szólt a meccs, de hiába kerültek a mieink, valamint a házigazdák is két-két alkalommal emberelőnybe, egyik oldalon sem találtak gólt a csapatok. A játékrész derekától viszont egyre nagyobb fölénybe került a MAC, mely Ruikka góljával meg is szerezte a vezetést a 11. percben, majd a 14. percben Schmál is bevette Duschek kapuját (2-0). A mieink helyzetét Terbócs rontotta tovább két és fél perccel a harmad vége előtt, így a Bikák rendkívül nehéz helyzetből várhatták a folytatást (3-0).

A második etapot emberelőnyben kezdték Lee Gilbert tanítványai, de ebben sem volt köszönet, mert egy eladott koronggal Kovács Csaba növelte négygólosra a hazaiak előnyét, s ezzel gyakorlatilag el is dőlt a meccs (4-0). A folytatásban igyekezett magára találni a DAB, s Kaszkov 30. percben szerzett találatával sikerült is szépítenie, de azonnal jött egy emberhátrány, melyből Könczei visszaállította a korábbi különbséget (5-1). A harmad második felében újra az indulatok játszották a főszerepet, több kiállítást is kiosztottak a játékvezetők, s ebből a mieink jöttek ki jobban, akik Ozols góljával visszajöttek három találatra (5-2).

A harmadik felvonásban sem kímélték egymást a csapatok, több dulakodás is volt a jégen, így a játékvezetőknek fel volt adva a lecke, s szinte rendre ült valaki a büntetőpadokon. A játékkal is igyekeztek foglalkozni azért a felek, de hiába támadta szinte végig az egész harmadot a DAB, az 59. percben Nagy Krisztián is bevette Duschek kapuját, kialakítva ezzel a 6-2-es MAC-sikert jelentő végeredményt.MAC Budapest – DAB 6-2 (3-0, 2-2, 1-0)

DAB: Duschek, Hruby, Ozols 1, Azari, Cseter, Dansereau (1), Ölander (1), Pfeil, Becze, Szepessy M., Kaszkov 1, Lencsés, Ladygin, Tanka, Borbás, Léránt, Lévai, Pál, Odnoga, Mátyásy, Nagy M. Vezetőedző: Lee Gilbert.