április 29, 2024

Újabb remek Acélbika-siker

Erős kezdés, majd óriási küzdelem, végül maratoni büntetőpárbaj után arattak 3-2-es győzelmet Acélbikáink a DEAC ellen a jégcsarnokban ma délután.

Mindössze tizenkilenc órával az Újpesten aratott 2-1-es győzelem után már itthon, Erste Liga Matiné keretein belül korcsolyázott jégre a Dunaújvárosi Acélbikák jégkorong csapata, mely a remek erőkből álló, s tegnap a BJAHC otthonában 6-2-es sikert arató DEAC gárdáját látta vendégül az Erste Liga újabb fordulójában.

Niko Eronen alakulatán szerencsére nem látszott a fáradtság, s bár az első helyzet a vendégek előtt adódott, a 6. percben Hadiznikolic hanyag eleganciával bőrözte be Hetényit Dézsi remek passza után, majd a középkezdés után 36 másodperccel Somogyi takarásból eleresztett lövése is mattolta a válogatott hálóőrt, így pillanatok alatt sikerült kétgólos fórt szereznie a Bikáknak (2-0). Ami könnyen lehetett volna akár három is, ám Léránt ziccerénél már bravúrt mutatott be a DEAC hálóőre, aki a folytatásban is nagy erőssége volt együttesének. A túloldalon sem lehetett panasz Jarvinenre, mert miután a vendégek bemelegedtek, több nagy védést is bemutatott finn hálóőrünk, így az első szünetig megmaradt a mieink kétgólos fórja.

A második felvonás derekán nagy esélyt kaptunk az előny növelésére, mert előbb szimpla, majd kettős emberelőnyben támadhattunk, ám nem sikerült jól megjáratni a korongot, így odalett a kecsegtető helyzet. A kettős hátrányt kivédekező debreceniek láthatóan erőre is kaptak ezt követően, s Dalecky pontos lövésével még a 34. percben szépítettek, ezért bőven ígért még izgalmakat a záró felvonás (2-1). Melyből még három perc sem telt el, mikor a saját kipattanóját értékesítő Molnár egálra hozta az állást, s kezdődhetett minden elölről (2-2).

A rendes játékidőből hátralévő percekben inkább a DEAC támadott, de ahogy a mieink, úgy Daleckyék sem tudtak élni helyzeteikkel, ezért jöhetett a ráadás. A hosszabbítás öt percében egyértelműen az Acélbikák voltak aktívabbak, de Hetényi védte, amit kellett, ezért rávezetések döntöttek a pontok eloszlásáról. A büntetők első öt körében mindkét gárda két-két alkalommal talált kapuba, majd egészen a tizenkettedik párig parádéztak a kapusok, ám ekkor Embrich fonákjára már nem volt ellenszere Hetényinek, s mivel a túloldalon Sági lövését is oldalra tolta Jarvinen, a Bikák végül 3-2-es győzelmet aratva tartottak itthon kettőt a megszerezhető három pontból, amivel megerősítették hetedik helyüket a tabellán úgy, hogy hátrányuk mindössze három pont a dobogón harmadik DVTK-hoz képest.

DAB – DEAC 3-2 (2-0, 0-1, 0-1, 0-0, 1-0) – büntetők után

DAB: Järvinen – Svars, Erdély, Niskanen, Pinczés, Valtola, Léránt, Brus, Embrich 1 (1), Hadzinikolic 1, Dézsi (1), Lammi, Vas (1), Szalma, Török, Somogyi B. 1, Tamás, Stan, Horváth, Marosi. Vezetőedző: Niko Eronen.

DEAC: Hetényi – Jakabfy, Zalamaj, Spirko (1), Izacky (1), Dalecky 1 – Bukor, Vokla, Molnár D. 1, Sági, Révész – Bogesic, Szoszunov, Kozma, Mihalik A. (1), Novotny – Sándor, Ördög, Mihalik G., Szmirnov. Vezetőedző: György József.