április 28, 2024

Szép győzelem a matiné előtt

Hátrányból fordítva aratott 2-1-es sikert az UTE vendégeként a Dunaújvárosi Acélbikák jégkorong csapata, melyre ma délután háromtól már újabb meccs vár az Erste Ligában.

Idegenben, az Újpest vendégeként folytatta az Erste Liga küzdelmeit a Dunaújvárosi Acélbikák jégkorong csapata pénteken este, s mivel a két gárdát mindössze egyetlen pont választotta el egymástól a tabellán, kiegyenlített csatára volt kilátás.

Küzdelmes hajrágyőzelem

Az első perceket az ismerkedéssel töltötték a felek, majd a mieink kaptak egy gyors emberelőnyt, ám sajnos nem tudtak élni vele, igaz az újpestiek sem az első fórjukkal. A folytatásban egyenlő erők küzdelmét láthatták a drukkerek, melyben újabb emberhátrányt védekeztek ki az Acélbikák, majd jött a harmadik hazai fór, amit már kihasználtak a vendéglátók úgy, hogy Kovács közeli találata előtt Somogyi vezethette ziccerben a korongot Rajnára, s bár nagyon úgy tűnt, hogy szabálytalankodtak csatárunkkal szemben, ezúttal néma maradt a játékvezetői síp…

Hátrányból vághattunk teát neki a második felvonásnak, melyből még egy perc sem telt el, mikor Dézsi lőtt a hazai kapuba Hadzinikolic szemfüles átadását követően, így kezdődhetett minden elölről (1-1). A folytatás nagyon hullámzó játékot hozott, melyben az újpestiek háromszor támadhattak szimpla fórban, míg a mieink két percig kettős előnyben, ám Kovács és Rajna hozta a védéseket, így egyik gárda sem tudta megszerezni a remélt vezető gólt.

A harmadik húsz percben lényegesen fegyelmezettebbek voltak a felek, inkább a játékkal törődtek, s bár akadt komoly lehetőség mindkét oldalon, egészen a véghajráig úgy tűnt, megosztoznak a pontokon a csapatok. Egy páros kiállítás lejártával azonban sikerült beszorítania Acélbikáinknak az Újpestet, s Valtola és Török kemény munkájának is köszönhetően Léránt lőtt közelről a vas alá, így az 56. perc elején végre nálunk volt az előny (1-2). A hazaiak igyekeztek magasabb sebességi fokozatba kapcsolni, de a védelem és Kovács is jól állt a lábán, s hiába hozta le kapusát is az UTE, nem született újabb találat, így a bikák végül megérdemelt, 2-1-es győzelemmel gyűjtötték be a három pontot, amivel meg is előzték tegnapi ellenfelüket az Erste Liga tabelláján.

Nincs megállás

Sokat azonban nem pihenhetnek hokisaink a szép siker után, ugyanis ma már újabb feladat vár a csapatra, mely a DEAC együttesét látja vendégül az Erste Liga Matiné keretein belül. A délután három órakor kezdődő dunaújvárosi összecsapás előtt, már fél kettőtől változatos programok várják a jégcsarnokba kilátogatókat, s az izgalmasnak ígérkező hokis délutánt remélhetőleg egy újabb DAB-siker teszi majd még szebbé. Ez persze egyáltalán nem ígérkezik könnyű feladatnak, ugyanis a debreceniek idén is kiváló csapatot alkotnak, s ezt bizonyítja az is, hogy tegnap este az eddig veretlen BJAHC otthonából távoztak 6-2-es győzelemmel. A lecke persze nem megoldhatatlan, de a remélt sikerhez fegyelmezett, hatékony játékra lesz szüksége a Bikáknak.