április 28, 2024

Szoros vereség a Fraditól

Nagy küzdelemben szenvedtek 4-2-es vereséget a Ferencváros elleni hazai mérkőzésen Acélbikáink az Erste Liga alapszakaszában ma este.

A tabella első helyére törő Ferencváros ellen folytatták az Erste Liga küzdelmeit Acélbikáink ma este hat órától, s ugyan a találkozó esélyesei a vendégek voltak, a mieink bíztak abban, hogy fegyelmezett védőmunkával képesek lesznek megnehezíteni ellenfelük dolgát.

A meccs maga úgy is kezdődött, ahogy arra számítani lehetett, a fővárosiak azonnal nekiestek a Bikáknak, de a hátsó alakzat jól működött, s a sérüléséből visszatért Krajcovic is hozta a védéseket, így a kezdeti nagy fölényével nem tudott élni a Fodor-csapat. Idővel a Bikák is felvették azért a tempót, s fegyelmezett játékuknak, valamint egy remek kontrának köszönhetően Pinczés Olivér találatával a vezetést is megszerezték a 15. percben, kár, hogy fiatal csatárunk gólörömében a nézőtérre hajította botját, amiért a szabályok szerint végleges fegyelmi járt, így idő előtt véget ért számára a meccs (1-0). Három perccel később ráadásul egy kapu elé belőtt korongból Hajós egalizálni tudott, így 1-1-es döntetlennel vonultak az első pihenőre a felek.

A térfélcsere után lényegesen kiegyenlítettebbé vált a játék, akadtak helyzetek mindkét oldalon, de sem a mieink, sem a Fradi nem tudott élni ziccereivel. A gólhoz azonban nem feltétlenül kell helyzet, s ez most is bebizonyosodott, mert a 28. percben Nagy lőtt takarásból Krajcovic ketrecébe, így innentől a mieinknek kellett futniuk az eredmény után (1-2). Acélbikáinknak megvoltak a lehetőségei, mert három alkalommal is emberelőnyben játszhattak, ám sajnos ezekkel nem sikerült élni, így a záró etap előtt a vendégek álltak közelebb a sikerhez.

A harmadik felvonásból még két perc sem telt el, mikor egy késleltetett hazai kiállítás alatt Nagy Gergő lőtt bombagólt a bal felsőbe, ám a Bikák ekkor sem adták fel, s ötödik fórjukkal már élni tudtak, s Rybchyk ravasz lövésével minimálisra csökkentették hátrányukat (2-3). A folytatásban ismét rálépett a gázpedálra a Fradi, s bár sikerült két emberhátrányt is kivédekeznie a mieinknek, az 58. percben McFadden lövésére már nem érhetett át Krajcovic, s mivel a fővárosiak az utolsó percekben már megőrizték kapujukat az újabb hazai góltól, végül 4-2-es győzelemmel távoztak Dunaújvárosból.

Acélbikáinknak a vereség ellenére sem kell azonban szégyenkezniük, kiválóan tartották magukat a mezőny egyik legjobb csapata ellen, s ha csütörtökön a Titánok otthonában is képesek lesznek erre a játékra, úgy a megyei rivális otthonából már pontokkal térhetnek haza.

DAB – FTC-Telekom 2-4 (1-1, 0-1, 1-2)

DAB: Krajcovic – Pozsár, Bubnov, Török, Szappanos, Kabatajev – Benke, Bobcek, Szűcs (1), Németh P., Ribcsik 1 – Szécsi (1), Erdély, Horváth, Lőczi, Németh Á. – Tamás (1), Druja, Pinczés O. 1, Gebei, Marosi. Vezetőedző: Leo Gudas.

FTC: Arany – Karmeniemi, Boros (1), Kulmala, Nagy G. 2, Pavuk – Seregély, McFadden 1, Komáromy (1), Fowlie, Tóth A. (2) – Bohunicky, Bán, Hajós 1, Kóger (2), Somogyi B. (1) – Roczanov, Galántai, Farkas. Vezetőedző: Fodor Szabolcs.