május 8, 2024

Ráadásos siker az UTE ellen

Ismét két góllal vezetett, majd megint a véghajrában kapott gólt, de végül hosszabbítás után 5-4-re legyőzte az Újpest együttesét a Dunaújvárosi Acélbikák jégkorong csapata.

Az Újpest elleni mérkőzéssel folytatta az Erste Liga küzdelmeit kedden este hat órától a Dunaújvárosi Acélbikák jégkorong csapata. Mivel a két gárdát mindössze kettő pont választotta el egymástól a tabellán, így izgalmas, kiélezett meccsre számíthattak a DAB drukkerei, akik természetesen abban bíztak, hogy a csütörtöki fővárosi összecsapás után hazai környezetben is le tudják győzni a lila-fehéreket Dave Leger tanítványai.

Sokat nem is töltöttek az ismerkedéssel a csapatok, hamar egymásnak estek a játékosok, s akadt helyzet mindkét oldalon már az első percekben, de Hughson és Márkus is bemutatott egy-egy bravúrt. A 8. percben megkapták első emberelőnyüket az Acélbikák, melyet parádésan lejátszottak, s Martin St. Pierre találatával meg is szerezték a vezetést, így a közelmúlt mérkőzéseivel ellentétben végre nem hátrányból kellett felállniuk (1-0). Főleg úgy nem, hogy a továbbra is nyílt játékot hozó első harmad hajrájához közeledve Mestyán lőtt takarásból a bal felsőbe védhetetlenül, így a szünetre 2-0-s előnnyel vonulhattak az Acélbikák.

A térfélcsere után megkapta második előnyét is a lila-fehér alakulat, mely ezzel már élni is tudott, s Aviani közeli góljával megfelezte hátrányát (2-1). A találat után maradtak lendületben a vendégek, jobbára a védekezéssel kellett foglalkoznia a mieinknek, igaz ebben a könnyű síppal befújt hazai kiállításoknak is volt azért szerepe. Ennek ellenére is sikerült azonban növelni az előnyt, miután Dansereau emberhátrányból vette be az UTE ketrecét a 25. percben, ám egy újabb hazai kiállítás után Just újra felhozta egyre a vendégeket (3-2). A harmad hajrája nagy izgalmakat hozott, s hiába talált be a 40. percben Török Viktor, erre is volt válasza a fővárosiaknak, akik Vorobjev góljával tették újra teljesen nyílttá a találkozót (4-3).

A harmadik húsz perc elején már a hatodik emberhátrányát szedte össze együttesünk, de ezt sikerült megúszni kapott gól nélkül, s bár jöttek előre a vendégek, a Bikák védelme jól állt a lábán, s ha túl is jutott rajtuk a korong, még mindig ott volt Hughson, aki rendre hárítani tudott. A vendégek másfél perccel a meccs vége előtt váltottak hat az öt elleni játékra, s erőfeszítéseiket siker is koronázta, mert Just szűk fél perccel a rendes játékidő vége előtt ki is egyenlített (4-4). Jöhetett a hosszabbítás, mely szerencsére nem tartott sokáig, mert 43 másodperc elteltével St. Pierre hajszálpontosan lőtte ki a bal felsőt, így a két gárda fővárosi meccséhez hasonlóan ezúttal is két pont jutott az Acélbikáknak.

DAB – UTE 5-4 (2-0, 2-3, 0-1, 1-0) – hosszabbítás után

DAB: Hughson – Kovács (1), Nilsson, Azari, Németh (1), Pihlqvist – Dósa, Phillips, Dansereau 1 (2), St. Pierre 2, Szappanos – Hruby, Mestyán 1, Mazurek (1), Pinczés (1), Török 1 – Jakabfy, Lencsés, Gebei G., Pozsár, Somogyi N. (1). Vezetőedző: Dave Leger.

UTE: Márkus – Stadel (2), Szécsi, Aviani 1, Bodó (3), Just 2 – Kiss, Selan (1), Nemes (1), Rafaj, Vorobjev 1 – Kovács A., Varga, Fliszár, Godó, Szabad – Horváth, Kovács S. Vezetőedző: Virág Csaba.