május 3, 2024

Pontszerzés a dobogós ellen

Nagyot küzdöttek, de büntetőlövések után 2-1-es vereséget szenvedtek Acélbikáink a Gyergyói HK elleni találkozón az Erste Ligában ma este.

Hazai környezetben, a tabellán harmadik Gyergyói HK elleni hazai mérkőzéssel folytatták az Erste Liga küzdelmeit Acélbikáink ma este. Csapatunk jelentősen átalakított sorokkal vágott neki a találkozónak, ám nemcsak a keretben, a kispadon is történt változás, mert vezetőedzőként Azari Zsolt irányította a csapatot, míg az eddigi “főnök” Leo Gudas másodedzőként igyekezett segíteni a játékosoknak.

A találkozót a vendégek kezdték erősebben, igaz ehhez kellett egy gyors emberelőny is, ám ezt kivédekezték a mieink sőt, Lőczi jól eltalált lövésével a 10. percben meg is szerezték a vezetést, megtörve ezzel két meccs óta tartó gólcsendjüket (1-0). A folytatásban igyekezett még nagyobb sebességi fokozatra kapcsolni a GYHK, ám hiába kerültek ismét fórba, ezt sem tudták gólra váltani.

A fordulás után sajnos szűk két perc és egy méretes hazai hiba kellett ahhoz, hogy kiegyenlítsen az erdélyi gárda, melyből Vincze Péter volt eredményes egy kipattanót követően, így kezdődhetett minden elölről (1-1). A Szilassy-csapat a harmad második felében harmadik és negyedik emberelőnyét is megkapta, de a Bikák a remek napot kifogó Krajcovic kapus vezérletével tartották magukat.

Az újabb térfélcserét követően nagy esélyt kaptak a mieink arra, hogy betaláljanak, ám hiába játszhattak kétszer is kettős emberelőnyben, igazán komoly lehetőségeket nem tudtak kialakítani a gyergyói ketrec előtt. Bőven akadt dolga azonban Krajcovicnak, aki több ziccert is hárított, de hős lehetett volna Szűcs István is az utolsó percben, ám hiába verte át a vendégek hálóőrét, majd kerülte meg a kaput, nem tudta az üresen hagyott ketrecbe terelni a pakkot.

Jöhetett tehát a hosszabbítás, melyben mindkét csapatnak volt lehetősége a gólszerzésre, de újabb találat már nem született, így büntetőlövések döntöttek a pontok eloszlásáról. A rávezetésekből sajnos egyet sem tudtak értékesíteni a mieink, míg a túloldalon Haaranen bevette Krajcovic kapuját, így végül a Gyergyói HK örülhetett a kettő pontot érő 2-1-es győzelemnek.

DAB – Gyergyói HK 1-2 (1-0, 0-1, 0-0, 0-0, 0-1) – büntetőlövések után

DAB: Krajcovic – Bobcek, Szécsi, Kabatayev, Marosi, Rybchyk – Bubnov, Lescovs, Pinczés, Tamás, Török – Erdély, Pozsár, Németh P., Szappanos, Szűcs – Benke, Druja, Horváth (1), Lőczi 1, Németh Á. (1) Vezetőedző: Azari Zsolt.

Gyergyói HK: Rinne – Kozma, Haaranen 1, Bodó, Tranca, Orban – Saari (1), Fejes, Császár, Szabó, Szigeti – Ferenc Csibi, Imre, Sárpátki, Sylverstre, Vincze P. 1 – Todor, Györfy, Sándor-Székely, Silló, Vincze G. Vezetőedző: Szilassy Zoltán.