május 4, 2024

Brassói öröm a jégcsarnokban

Az utolsó felvonásban három gólt szerző Brassó 6-2-re győzte le a remekül küzdő, de a hajrára elfáradó Acélbikákat.

A Gyergyói HK elleni szombati pontszerzés után ma már a Brassó ellen húztak szerelést hokisaink a Dunaújvárosi Jégcsarnokban. A találkozónak a vendégek voltak az esélyesei, ám a DAB drukkerei bíztak abban, hogy a tegnapihoz hasonló küzdelemmel, de kevesebb hibával megszoríthatják jégkorongozóink a remek erőkből álló brassói csapatot.

Hokisaink nem is álltak bele rosszul a meccsbe, igyekeztek felvenni a Brassó tempóját, s igen hamar meg is szerezték a vezetést, miután Pinczés találta meg remek passzal Törököt, aki közelről nem hibázott (1-0). A gól után nem sokkal emberelőnybe került a Brassó, mely sajnos Schaber szép lövésével egyenlített, majd a lendületben maradt vendégek egy perccel később már a vezetést is átvették Hunt találatával (1-2). Mindössze fél percig örülhetett ennek a Brassó, mert Török fordulásból lőtt rendkívül szemfüles gólt, így a 8. percben kezdődhetett minden elölről.

Az első felvonásban két emberelőnye volt a mieinknek arra, hogy újból vezetést szerezzenek, de Tőke rendre hárítani tudott a hazai helyzeteknél, majd egyre inkább fölénybe kerültek a vendégek, akik a második etapban komoly össztűz alá vették a hazai kaput, de ahogy Tőke az ellentámadásoknál, úgy Kovács kapus is lehúzta a rolót. Egészen a 40. percig, mikor egy óriási haza védelmi hiba után Huard lőtt a kékről a DAB ketrecébe, így a záró etapnak egygólos hátránnyal vághattak neki a mieink (2-3).

Az utolsó etapra sajnos nem sokat változott a játék képe, előnye birtokában rendkívül magabiztosan játszott a Brassó, míg a Bikák egyre fogyó erejét a védekezés kötötte le. Az 52. percben egy újabb védelmi hiba után Schaber sajnos eldöntötte a meccset, s bár a hajrában kapusát is lehozva próbált kockáztatni együttesünk, ebből, majd a középkezdést követően egyenlő létszámban is gólt kapott, így a vendégek sajnos megérdemelten vitték el a három pontot a Dunaújvárosi Jégcsarnokból (2-6).

DAB – Brasov Wolves 2-6 (2-2, 0-1, 0-3)

DAB: Kovács – Erdély, Lescovs, Kabatayev, Marosi, Rybchyk – Druja, Pozsár, Pinczés (1), Stuchlik (1), Török 2 – Benke, Bobcek, Németh P., Szappanos, Szűcs – Szécsi, Tkachenko, Horváth, Lőczi, Németh Á. Vezetőedző: Azari Zsolt.

Brasov Wolves: Polc – MacDonald, Williams (1), Gajdó B. (1), Gliga, Valchar (1) – Borisenko, Rasulov (2), Huard 1 (2), Hunt 1 (2), Schaber 2 (1) – Bors-Huba 1 (1), Gajdó T., Kovács, Molnár 1, Vasile A. – Ráduly, Buda, Szőcs, Vasile N. Vezetőedző: Dave MacQueen.