április 27, 2024

Nyolc között az Erste Ligában!

Óriásit küzdve, kétgólos hátrányból fordítva aratott 3-2-es győzelmet együttesünk az Erste Liga playoff kvalifikációjának negyedik mérkőzésén az Újpest ellen, s 3-1-es összesítéssel jutott be a sorozat legjobb nyolc csapata közé!

Az Erste liga playoff kvalifikációjának negyedik találkozóján lépett pályára együttesünk ma este az Újpest ellen, méghozzá annak tudatában, hogy egy újabb győzelemmel bejutna a sorozat legjobb nyolc csapata közé. A lila-fehérek éppen ezért az életben maradásért küzdöttek, vagyis egy nagyon kemény, izgalmas meccsre számíthattak azok, akik kilátogattak a Dunaújvárosi Jégcsarnokba.
Együttesünk már az első percben emberelőnybe került, ám ezzel nem sikerült élnie, mert a lila-fehérek rendkívül agresszíven játszottak. A vendégek letámadása nem ízlett a talán túl óvatosan is játszó Acélbikáknak, így Jarvinennek több távoli lövésnél is figyelnie kellett. Hiába játszott azonban fölényben a fővárosi alakulat, az igazán nagy helyzetek a mieink előtt adódtak, ám előbb Varga, majd Dézsi ziccerét védte Rajna. A harmad hajrájában Jarvinen is fogott egy nagyot, így a párharcban először gól nélkül ért véget egy játékrész.

A második elején sajnos komoly bajba kerültek a mieink, mert a 23. perc elején Németh lőtte ki takarásból a bal felsőt, majd a 25. perc végén egy Jarvinenről lecsorgót pöckölt a vonal mögé Benk, s bár a játékvezetők visszanézték az esetet, megadták a teljesen szabályos találatot (0-2). Acélbikáink igyekeztek emelni a “csapásszámon”, de a lilák jól állták a sarat sőt, a harmad derekáig továbbra is inkább az ő elképzeléseik szerint alakult a meccse. Idővel viszont egyre többet tudott ellenfele ketrece elé kerülni együttesünk, de hiába került ziccerbe Embrich, pár centivel kaput tévesztett.
A 33. percben újból főszereplővé vált az Acélbikák kiváló finn csatára, miután Brus harcolt ki büntetőt, s a rávezetést Embrich hidegvérrel gólra is váltotta, visszacsempészve ezzel a reményt az egalizálásra (1-2). A szépítés után is fölényben maradtak a mieink, ám két perccel a szünet előtt mégis az Újpest került emberelőnybe, s ekkor Jarvinen több védésére is szükség volt ahhoz, hogy ne állítsa vissza kétgólos fórját az Újpest.

A harmadik etapra egy még elszántabb DAB jött vissza a jégre, s öt és fél perccel az újrakezdés után ki is egyenlített, miután Somogyi tartott az újpesti harmadban egy korongot, majd Dézsihez passzolt, ő egy csel után ziccerbe hozta csapatkapitányunkat, aki pár centiről nem is hibázott (2-2). A lélektani előny ekkor már egyértelműen a mieinknél volt, s bár volt egy nagy lehetősége a liláknak is, az 52. percben Embrich, Hadzinikolic, Valtola volt a korong útja, s a finn csatár sem hibázta el az üres kaput, megszerezve végre a vezetést a Bikáknak (3-2).

A gól után azonnal emberelőnybe kerültek a lilák, ám Léránt óriási mentésének is köszönhetően sikerült kihúzni kapott gól nélkül a kritikus időszakot. Ekkor már csak bő öt perc volt hátra a meccsből, a Bikák semmi kockázatot nem vállalva hokiztak, míg a fővárosiak elkeseredetten jöttek előre, de igazán nagy helyzetet nem tudtak kialakítani. A véghajrában hat az öt ellen támadta a hazai kaput az Újpest, de a védelem és Jarvinen is jól állt a lábán, így Acélbikáink végül 3-2-es győzelmet aratva zárták le a párharcot, s 3-1-es összesítéssel jutottak be az Erste Liga legjobb nyolc csapata közé.

Edzői értékelések

Niko Eronen: – Idegesek voltunk az elején, senki nem akart hibázni, de látni lehetett, hogy ha el akarod kerülni a hibákat, akkor is el fogod követni azokat. Kicsit mindig lekéstünk mindenhonnan, új volt ez a szituáció a játékosoknak, mert mindig nehéz dolog lezárni egy párharcot. A második harmad kemény volt számunkra, az Újpest nagyon jól játszott, tényleg az életükért küzdöttek, de a második és a harmadik harmad között a játékosok eldöntötték, hogy mi érdemeljük meg a továbbjutást, mi vagyunk az a csapat, amelyiknek tovább kell mennie. Óriási munkát végeztünk, Juho is oroszlánrészt vállalt ebből, de pontosan ez volt az, ami kellett ma nekünk. Nem a legjobb teljesítmény volt tőlünk ez ma, kellett a jó kapusteljesítmény, s végül egy góllal többet lőttünk ellenfelünknél. Köszönöm az Újpestnek ezt a párharcot, korrekt és szoros széria volt, és nagyon boldogok vagyunk.

Virág Csaba: – Ez a meccset meg kellett volna nyernünk, jól játszottunk, jól szálltuk bele, de ez a mérkőzés is tükrözte az idei idegenbeli teljesítményünket, hogy hiába játszunk helyenként jól, helyenként nagyon jól, egyszerűen nem tudjuk úgy befejezni a mérkőzést, hogy az győzelemmel érjen fel és ez siralmas, így nagyon nehéz nyerni. Az biztos, hogy a harmadik harmadba nem jól szálltunk bele, nem úgy, ahogy kellett volna, visszább vettünk, az okokat a játékosok tudják, mi nem, hogy ez miért történt, de ez érvényes az egész szezonunkra. Nagyon sajnáljuk, de ez nem a mai mérkőzésen, hanem leginkább az elsőn és a harmadikon ment el, mert ott nem úgy álltunk bele, ahogy kellett volna, és elengedtük azokat a meccseket. Nagyon szépen köszönjük a szurkolóknak a támogatást, mindenkinek, aki otthon kilátogatott, illetve azoknak is, akik elkísértek minket az idegenbeli túrákra is, főleg úgy, hogy nem sok sikerélményünk volt, ezért örök hála nekik. Sajnáljuk, hogy így történt, nagy kudarc ez számunkra. Nem volt persze könnyű, mindössze négy légiósunk volt, talán nyolc légiós volt a minimum a többi csapatnál, de megtettünk mindent, ez a mai mérkőzésen is abszolút látszott, ez most ennyire volt elég, sajnáljuk, hogy így sikerült.

DAB – UTE 3-2 (0-0, 1-2, 2-0)

DAB: Jarvinen – Brus, Varga, Embrich 1 (1), Hadzinikolic (1), Valtola 1 – Kmec, Svars, Dézsi (1), Somogyi 1, Szalma (1) – Léránt, Vas, Mihalik, Niskanen, Ribcsik – Lammi, Tamás, Marosi, Strenk, Szabó. Vezetőedző: Niko Eronen.

UTE: Rajna – Erdőhelyi, Jekunen, Just, Kovács A., Pereszunko – Kiss D., Tornyai, Kiss P., Madácsi, Shirley – Kiss Phil., Pokornyi (2), Benk 1, Nemes (1), Németh 1 (1) – Balogh, Kovács S., Nádasy. Vezetőedző: Virág Csaba.