április 28, 2024

Újra előnyben!

Parádés hangulatban, remek játékkal aratott 8-3-as győzelmet együttesünk az Újpest ellen az Erste Liga playoff kvalifikációjában, így ismét előnybe került a három nyert mérkőzésig tartó párharcban.

Hazai környezetben, a Dunaújvárosi jégcsarnokban folytatták az Erste Liga playoff kvalifikációját Acélbikáink ma este fél héttől, s együttesünknek természetesen az volt a célja, hogy miután elvette a fővárosiak pályaelőnyét, lelkes drukkerei előtt előnyt szerezzen a három nyert meccsig tartó párharcban.

A hangulatra szerencsére nem lehetett semmi panasz, a hazai drukkerek óriási szívvel buzdították kedvenceiket, s ilyen miliőben nem is lehetett rosszul kezdeni. Acélbikáink nagy lendülettel vágtak bele a meccsbe, s a 7. percben Kmec lövésébe Szalma ért bele gólt érően, így rögtön első emberelőnyét kihasználta együttesünk (1-0). A folytatás is egyértelműen a DAB szája íze szerint alakult, ugyanis a 11. percben Kmec kapu elé lőtt korongja Embrich korcsolyájáról vágódott a hálóba, majd a 16. perc elején egy újabb fórt váltott gólra Szalma, s bár a játékvezetők visszanézték az esetet, mert Rajna elrúgta a kaput, ám végül megadták a találatot (3-0).

A harmad hajrájában ugyan volt pár lehetősége a liláknak is, de Jarvinen fogta, amit kellett, majd a szünet után még egy perc sem telt el, mikor egy Rajnáról lecsorgó pakkot ismét Szalma kotort a vonal mögé (4-0). Nem késett sokat az aktívabbá váló lila-fehérek válasza sem, mert Nádasy a 27. percben szépített, ám sokáig nem örülhettek ennek a vendégek, mert a 33. perc végén Mihalik volt jókor jó helyen, s Ribcsik lövése után már csak az üres kapuba kellett pofoznia a lepattanó korongot (5-1). Felgyorsultak ekkor az események, a 35. percben Kmec ellen szabálytalankodtak a hazai kapu mögött, majd az így megszerzett korongból Nemes lopta közelebb csapatát, de Embrich kapu mögül visszatett korongjából Valtola gyorsan felavatta a csereként beállt Ságit, így a második szünetre már 6-2-es fórral vonulhatott együttesünk.

Az újabb térfélcserét követően sem szállt le a gázpedálról a DAB, mely a 43. percben Hadzinikolic bombájával szerezte meg hetedik találatát, majd miután egy kontra végén Dézsi hozta ajtó-ablak helyzetbe Somogyit, újra mehettek közepet kezdeni a csapatok (8-2). A meccs ekkora már eldőlt, Niko Eronen az utolsó tíz percben már tudta pihentetni több kulcsjátékosát is, s bár az 58. percben Kovács Sebestyén szépített, az Acélbikák összességében nagyon magabiztos, 8-3-as győzelmet aratva kerültek ismét előnybe a három nyert meccsig tartó párharcban, melynek negyedik felvonását hétfőn este fél héttől rendezik meg ismét a Dunaújvárosi Jégcsarnokban.

Edzői értékelések

Niko Eronen: – Az első harmad nagyon tetszett, frissek voltunk, jól mentünk, de összességében is csak pár rövidzárlatunk volt a hatvan perc alatt, szóval tetszett, amit láttam. Több négy sorozásra van szükségünk ebben a párharcban, ezért nagyon örültem, amit a negyedik sortól láttam, megértették a feladatukat és meg is csinálták, amit kellett. A mókának azonban vége, el kell felejtenünk a mai eredményt, holnap nagyon kemény meccs vár ránk, ha szeretnénk folytatni utunkat ebben a szezonban. Sok dolgot kell most jól csinálnunk a meccs után, illetve a holnapi átmozgatáson, hogy tiszta fejjel vágjunk neki a negyedik mérkőzésnek és lezárjuk a sorozatot.

Virág Csaba: – Túl sok lövés volt a meccsen mindkét oldalon, s ma sajnos nem beszélhettünk csapatvédekezésről. Nagyon gyengén játszottunk hátul, pedig ez az alapja mindennek, s ebben mindenképpen javulnunk kell. Elől megvoltak a sanszaink, lőhettünk volna mi is több gólt, olykor nem volt szerencsénk, de a hazai csapat jobban megdolgozott a saját szerencséjéért. Az biztos, hogy sokat kell fejlődnünk holnapra, levonjuk a tanulságokat, megnézzük, mit kell jobban csinálnunk holnap, s újra nekiugrani, mert szeretnénk hazavinni a mindent eldöntő mérkőzést.

DAB – UTE 8-3 (3-0, 3-2, 2-1)

DAB: Jarvinen – Brus, Varga, Embrich 1 (1), Hadzinikolic 1 (2), Valtola 1 (1) – Kmec (3), Svars, Dézsi (1), Somogyi 1 (1), Szalma 3 – Léránt, Vas (1), Mihalik 1, Niskanen (1), Ribcsik (2) – Lammi, Strenk, Marosi, Pinczés, Szabó. Vezetőedző: Niko Eronen.

UTE: Rajna – Erdőhelyi, Jekunen (1), Just, Kovács A., Pereszunko (1) – Kiss D., Kiss Phil., Kiss P., Madácsi, Shirley – Balázsi, Pokornyi, Benk, Nemes 1, Németh – Balogh (1), Kovács S. 1, Nádasy 1. Vezetőedző: Virág Csaba.