április 28, 2024

Gól nélkül nehéz

Hiába álltunk az utolsó harmad előtt még egálra a MAC otthonában, Terbócs két góljára nem volt válaszunk, így a fővárosiak örülhettek a 2-0-s sikernek.

A Belgrád elleni kétpontos, 4-3-as sikert követően a MOL Ligában még veretlen MAC otthonában folytatta a küzdelmeket ma este hat órától csapatunk, s abban mindenki egyetértett, hogy a pontszerzésre csak a péntekinél sokkal jobb játékkal lehet esély a fővárosban.

A mérkőzés első húsz perce kiegyenlített, taktikus játékot hozott, melyben először a házigazdák kerültek emberelőnybe a 7. percben, de a védelem és Duschek kapus jól állt a lábán, így sikerült átvészelni ezt az időszakot. A folytatásban egy páros kiállítás, majd Nagy Krisztián kétperces büntetése került a jegyzőkönyvbe, de hiába játszhatott két percig fórban az Acélbikák alakulata, a hazaiak is jól óvták kapujukat, így nem változott az eredmény. A játékrész hajrájában nagy esélyt kapott azonban a MAC, hiszen Becze Tihamért szabálytalan testjátékért végleg kizárták a meccsből a játékvezetők, így a második etapot négy és félpercnyi emberfórban kezdhették a vendéglátók.

Nagy feladat hárult tehát a DAB védelmére és Duschek Dávidra is, de a mieink nagy odaadással tették a dolgukat, s továbbra sem engedtek gólt a több magyar válogatottal, s remek légiósokkal felálló fővárosiaknak. A játékrészből hátralévő időben a MAC egy, míg az Acélbikák két emberelőnyt hagytak parlagon, s mivel egyenlő létszámban sem esett gól, a harmadik felvonás előtt továbbra is teljesen nyílt volt a csata. Az utolsó harmad harmadik percében sajnos a fővárosiak törték meg a gólcsendet, s Terbócs találatával megszerezték a vezetést, ráadásul könnyen növelhették volna előnyüket is, de Ladygin kiállítását nem sikerült kihasználniuk (1-0).

Ami nem ment a MAC-nak előnyből, az összejött hátrányból, mert Kovács Csaba kiállítása alatt újra Terbócs villant, így az 50. percben még nehezebb helyzetbe került együttesünk, melynek két gólt kellett volna már szereznie a pontszerzéshez (2-0). Acélbikáink nagy erőket mozgósítottak a szépítésért, de a házigazdák magabiztosan őrizték előnyüket, s végül 2-0-s győzelemmel szerezték vissza a tabella első helyét, míg a DAB az ötödik helyen áll a MOL Ligában.

MAC Budapest – DAB 2-0 (0-0, 0-0, 2-0)

MAC: Bálizs, Ruikka, Escobedo, Nagy K., Day Chief, Jubinville, Pozsgai, Mestyán, Nagy G. (1), Könczei, Keresztury, Vokla, Kovács B., Kovács Cs., Terbócs 2, Roczanov, Lakatos, Silló, Bödök, Tóth, Schmál. Vezetőedző: Majoross Gergely.

DAB: Duschek, Hruby, Pfeil, Dansereau, Cseter, Azari, Lévai, Ladygin, Nagy, Rubin, Becze, Lencsés, Horváth, Szepessy B., Odnoga, Tanka, Mátyásy, Pál, Németh, Borbás, Léránt. Vezetőedző: Lee Gilbert.