április 29, 2024

Folytatni a jó sorozatot

A legutóbb 5-2-re legyőzött HK Beograd csapata látogat ma este az Acélbikákhoz.

Hat mérkőzést követően a negyedik helyen áll a MOL Liga küzdelmeiben csapatunk, mely legutóbb Belgrádban aratott 5-2-es, magabiztos győzelmet. Lee Gilbert tanítványai ma újra megméretik magukat, s az ellenfelük ezúttal is a ligaújonc belgrádi alakulat lesz, ám ezúttal a Dunaújvárosi Jégcsarnokban mérik össze egymással erejüket a felek. A találkozónak egyértelműen a mieink az esélyesei, hiszen a vendégek még pont nélkül állnak az idei sorozatban, ráadásul a DAB hazai pályán még nem hibázott, a Titánok, a Galac és a Debrecen sem tudta megszorítani Azariékat, vagyis gyakorlatilag minden a mieink mellett szól a ma este fél hétkor kezdődő összecsapás előtt.

Együttesünk szakvezetése azonban nehéz, kemény mérkőzésre számít, s mint azt Strenk Hunor másodedző elárulta, óva intenek mindenkit attól, hogy elbizakodottan várja a szezon negyedik dunaújvárosi találkozóját.
“Leszűrtük a tapasztalatokat a legutóbbi, belgrádi mérkőzésünkből, s megpróbáljuk kijavítani azokat a hibákat, amelyeket elkövettünk, de összességében egy eléggé masszív mérkőzést tudtunk ott játszani. Nagy problémánk ugyan nem volt, de ettől még kemény mérkőzésre számítunk hazai pályán, ugyanakkor a célunk az, hogy megőrizzük hazai veretlenségünket, s begyűjtsük a három pontot. Ehhez “mindössze” annyi kell, hogy készen álljunk a meccsre, s hatvan percen keresztül a legjobbunkat nyújtsuk. Nem engedhetjük meg magunknak, hogy félvállról vegyük a mérkőzést, vagy percekre is kiengedjünk, mivel van az ellenfélnél pár olyan képességű játékos, aki képes lehet a meglepetésre, szóval végig magas koncentrációval kell végignyomni a hatvan percet, s amennyiben így teszünk, úgy megszerezzük negyedik hazai sikerünket is” – fogalmazott Strenk Hunor másodedző.

A találkozóhoz kapcsolódó információ még, hogy a közelmúltban Guinness-rekordot döntő palacsintasütők egy csoportja (Horváth Irén, Gurics Annamária, Kutiné Péter Ilona, Majláthné Kodnrád Emília, Gungl Szilárd, Gunglné Betti felajánlott körülbelül 400-500 darab töltött palacsintát az együtteseknek, melyeket a mérkőzés után kapnak meg a játékosok.