április 16, 2024

Fontos siker Belgrádban

Végig vezetve aratott értékes, 5-2-es győzelmet csapatunk a ligaújonc Belgrád vendégeként.

A sereghajtó, még pont nélkül álló HK Beograd otthonában korcsolyázott jégre ma este csapatunk a MOL Liga hatodik fordulójában. A találkozónak a mieink voltak az esélyesei, ám azzal mindenki tisztában volt, hogy a remélt győzelemért nagyon keményen meg kell majd dolgoznia együttesünknek, hiszen a hazaiak egyre inkább összeállnak, legutóbb például a címvédő DVTK-t is igen komoly csatára késztették hazai környezetben.

A kezdésre mindenesetre nem lehetett panasza az Acélbikákért szorítóknak, ugyanis már a második perc legelején megszerezte a vezetést a DAB, köszönhetően Becze Tihamérnek, aki egy remek egyéni alakítás végén mattolta Trifonov kapust (0-1). A folytatásban viszont a védekezést, méghozzá az emberhátrányos bekkelést kellett gyakorolnia a mieinknek, hiszen sorozatban háromszor játszhatott fórban a házigazda, ám ahogy ezekből, úgy a mieink utolsó két perces emberelőnyéből sem született találat, így minimális DAB-vezetéssel ért véget az első húsz perc.

A második etapban tartotta magát ó szokásához együttesünk, mely újra erősebben indította a játékot, mint ellenfele, s Hruby Gellért 23. percben szerzett góljával megduplázta előnyét (0-2). A folytatásban előbb a mieink hagyták parlagon második emberelőnyüket, majd a házigazdák próbálkozhattak létszámfölényben háromszor is, de a mieink védelme és Duschek kapus továbbra is remekül tette a dolgát, így a záró etap előtt megmaradt a DAB kétfás előnye.

A harmadik felvonás elején már a hetedik emberhátrányát kellett kivédekeznie a Bikáknak, akik ezt is sikerrel megoldották, ám saját fórjukkal olyannyira nem tudtak mit kezdeni a mieink, hogy miután kiegészült a Belgrád, Turcotte találatával teljesen nyílttá tette a hajrát (1-2). A “bajban” azonnal magasabb sebességi fokozatba kapcsolt a Gilbert-csapat, mely Dansereau és Azari révén 27 másodperc alatt kétszer is mattolta ellenfelét az 53. percben, s ezzel gyakorlatilag el is döntötte a találkozót. A hazaiak ekkor sem adták fel, az 58. percben a nyolcadik fórjukat már kihasználták, de erre azonnal válaszolt a DAB, melyből Becze foglalta keretbe a mérkőzést második találatával, így a mieink végül 5-2-es győzelemmel zárták első belgrádi túrájukat.

HK Beodrag – DAB 2-5 (0-1, 0-1, 2-3)

HK Beograd: Trifonov, Arvay, Brkusanin, Saliji (1), Filipovic 1, Vucurevic, Szabados, Crnogorac (1), Wills, P. Novakovic, Turcotte 1, Anic, Podunavac, Zwick, Vukicevic, Glavonajic, U. Novakovic, Kerezovic, Terzic, Bjeloglric. Vezetőedző: Christer Dreberg.

DAB: Duschek, Hruby (1), Pfeil, Azari 1, Cseter, Dansereau 1 (1), Lévai, Ladygin, Becze 2, Nagy (1), Rubin, Lencsés, Magosi, Mátyásy, Odnoga, Tanka, Horváth, Szepessy B., Borbás (1), Németh, Léránt (1). Vezetőedző: Lee Gilbert.