április 26, 2024

Elsőre vereség

160818_hokimeccs2

Felejthető első harminc perc után nagyot küzdött, de végül 4-3-as vereséget szenvedett együttesünk a Fradi elleni felkészülési találkozón.

Kicsivel több, mint egyhetes jeges felkészülés után játszotta le első edzőmérkőzését ma a Dunaújvárosi Acélbikák jégkorong csapata, mely a Ferencváros gárdáját látta vendégül este fél héttől. A fővárosi zöld-fehérek már a harmadik felkészülési találkozójukat játszották a nyáron, így várható volt, hogy valamivel előrébb tartanak, s ezt az első harminc percben sajnos tapasztalhatták is a DAB drukkerei.

Hiába kezdett ugyanis nagy elánnal Lee Gilbert együttese, a zöld-fehérek alakították ki az első helyzeteket, s a nyolcadik percben Dubek góljával a vezetést is megszerezték (0-1). A folytatásban igyekezett nagyobb sebességi fokozatra kapcsolni együttesünk, de rengeteg volt a pontatlanság a játékban, ami nem is volt meglepő a csapat jelenlegi állapotában, de azért volt miért bosszankodnia a hazai szurkolóknak. Főleg úgy, hogy a 19. percben Becze ütőjében maradt az egyenlítés, s az ellentámadásból Hietamaki már kettőre növelte a Fradi-gólok számát, így a vendégek vonulhattak előnnyel az első szünetre (0-2).

A második felvonásban hamar tovább növelte előnyét a Ferencváros, miután Gágyor ért bele gólt érően egy nem túl erős lövésbe, s a mieink helyzetét tovább nehezítette, hogy a játékrész derekán Hietamaki gyenge lövését sajnos benézte Duschek, így a 30. percben már négy góllal vezetett a fővárosi alakulat (0-4). Tetemes hátránya ellenére sem adta fel azonban a küzdelmet a DAB, s ha nehezen is, de elkezdte kirángatni magát a mélynek tűnő gödörből. Fokozatosan átvették az irányítást a hazaiak, s a 36. percben végre gólnak is örülhettek: egy Seveláról lepattanó korongot Németh kotort közelről a hálóba (1-4). A harmad hajrájában kettős emberelőnybe kerültek a vendégek, de Duschek többször is bravúrral hárított, így a második szünetre megmaradt a Fradi háromfás előnye.

A harmadik felvonás elején egy kisebb elektromos tűz borzolta a kedélyeket, de a mieinket ez nem zavarta, s a 48. percben tovább zárkóztak a Fradihoz, miután egy kapu elé emelt korongra Sevela túl kényelmesen mozdult ki, Cseter megelőzte, s a hálóba pofozta a korongot (2-4). A gól után még inkább megjött az Acélbikák vállalkozó kedve, komoly össztűz alá vették a zöldek kapuját, s az 52. percben, Becze bravúros, levegőből beütött góljával minimálisra csökkentették hátrányukat (3-4). A mérkőzés hajrája nagy izgalmakat hozott, akadt lehetőség mindkét oldalon a gólszerzésre, de újabb találat már nem született, így a Fradi megőrzött négyfás vezetéséből egyet, s megnyerte a találkozót.
A mieink játéka még hagyott azért kívánni valót maga után, főleg az első harminc percben volt sok a pontatlanság, de a felkészülés ezen szakaszában ez még nem meglepő, ugyanakkor a küzdőszellemre nem lehetett panasz, s biztosak vagyunk abban, hogy a jövőben ennél csak jobb teljesítményt nyújtanak majd Acélbikáink, akik legközelebb hétfőn este korcsolyáznak jégre, méghozzá a megyei rivális Fehérvári Titánok otthonában.

DAB – FTC 3-4 (0-2, 1-2, 2-0)

DAB: Duschek, Hruby (1), Pfeil, Ray, Cseter 1, Dansereau, De Concilys, Magosi (1), Kaskov, Azari (1), Becze 1, Lévai, Horváth, Németh 1, Szepessy B., Léránt, Borbás, Tanka, Nagy, Mátyásy, Odnoga. Vezetőedző: Lee Gilbert.

Főoldali kép forrása: dunaujvaros.com/Ónodi Zoltán felvétele