április 29, 2024

Biztos továbbjutás a kupában

Hatgólos győzelmet aratott együttesünk a DVTK fiataljai ellen a Magyar Kupa selejtezőjének visszavágóján, így magabiztosan jutott be a sorozat következő fordulójába.

A Miskolcon elért 3-3-as döntetlen után ma újra a DVTK II. ellen korcsolyáztak jégre Acélbikáink a Magyar Kupa első fordulójában, s a párharc visszavágóján nem is lehetett más célja a mieinknek, csak a továbbjutás kivívása.

Niko Eronen vezetőedző ezúttal senkinek nem adott pihenőt – ekkor még – az első csapat keretéből, egyedül Tolsztusko hiányzott igazoltan sérülés miatt, s hokisaink ennek megfelelően azonnal be is szorították ellenfelüket. Az első meccsen remekül teljesítő Hegedüs azonban fogott mindent, egészen a 8. percig, mikor Pinczés átadásából Niskanen nem hibázott közelről, s megvolt a remélt korai vezetés (1-0). Hokisaink a folytatásban is nagy fölényben játszottak, s bár az első felvonásban ez már nem mutatkozott meg az eredmény alakulásán, a másodikban már igen.

A fordulást követően ugyanis Strenk előbb emberhátrányból lőtt gólt, majd Vas már egyenlő létszámban növelte tovább a mieink vezetését, majd mikor a 29. percben Embrich is úgy vette be a miskolci kaput, hogy eggyel kevesebb Acélbika volt a jégen, már 4-0-s hazai előnyt mutatott az eredményjelző. A DVTK fiataljai nem sok ellenállást tudtak ekkor tanúsítani, így Strenk, illetve Niskanen is duplázni tudott, vagyis a harmadik húsz percre már semmi izgalom nem maradt (6-0).

A záró etapra már öt-hat játékosát nélkülözte Eronen edző, így ez a játékrész valamivel kiegyenlítettebb játékot hozott, melyben akadt nagy lehetősége a Jegesmedvéknek is, ám a vendégek hálóőre mellett Jarvinen is lehúzta a rolót, így ebben a harmadban egyik gárda sem tudott gólt szerezni. Ez egyben azt is jelentette, hogy a mieink sima, 6-0-s győzelmet arattak a visszavágón, s végül magabiztosan jutottak be a Magyar Kupa második fordulójába.

DAB – DVTK JA 6-0 (1-0, 5-0, 0-0)

DAB: Jarvinen – Svars (1), Varga (1), Pinczés (1), Niskanen 2, Valtola (1) – Léránt, Brus, Embrich 1, Hadzinikolic (2), Dézsi (1) – Lammi, Vas 1 (1), Szalma, Somogyi, Török – Erdély, Tamás (1), Marosi, Stan (1), Strenk 2. Vezetőedző: Niko Eronen.