április 29, 2024

A Jegesmedvék örülhettek

A kapuk előtt hatékonyabb DVTK Jegesmedvék 5-2-re legyőzték Acélbikáinkat az Erste Liga ma esti mérkőzésén a Dunaújvárosi Jégcsarnokban.

A FEHA19 elleni székesfehérvári győzelem után egy nappal már a DVTK elleni hazai összecsapással folytatta az Erste Liga küzdelmeit a Dunaújvárosi Acélbikák jégkorong csapata ma délután öt órától.
A felek nem sokat törődtek az ismerkedéssel, azonnal egymásnak estek a játékosok, s az első öt percben két nagy hazai és egy miskolci lehetőség kimaradása miatt bosszankodhattak a drukkerek. A folytatásra valamelyest visszább vettek a felek, keresték egymáson a fogást, majd a játékrész derekát elhagyva előbb Dézsi, aztán Kulesov ziccereinél mutattak be bravúrt a kapusok. A harmad hajrájához közeledve megkapta első emberelőnyét együttesünk, de nagyon rosszul élt vele, mert egy felesleges kiállítás miatt egyenlő létszámba kerültek a felek, s a négy a négy elleni játéknál Kulesov maradt üresen a hazai kapu előtt, majd megszerezte csapatának a vezetést (0-1).

A második etap elején újabb fórt kapott a DAB, s bár ebből már voltak helyzetek, miután kiegészültek a vendégek, újra hibázott a hazai védelem, s ebből Blasko lőtt be közelről egy kipattanót, megduplázva ezzel csapata vezetését a 25. percben (0-2). Acélbikáink igyekeztek magasabb tempóra váltani, meg is voltak a helyzeteik a szépítéshez, de Voris kapuson sajnos továbbra sem tudtak kifogni. Időnként a vendégek is beszorították a mieinket, s ekkor Kovács védéseire is szükség volt, de hiába voltak nagyobb helyzetei a Bikáknak, volt, hogy az üres kapuba sem sikerült betenni a pakkot, így nem változott a szünetig az eredmény.

A harmadik felvonás elején gyorsan tovább növelte előnyét a vendégcsapat Galajda révén, s bár erre gyorsan jött a válasz Somogyitól, még mindig kettő volt a miskolci előny (1-3). A Bikák nagy erőket mozgósítottak azért, hogy feljebb zárkózzanak, de hiába szorították be ellenfelüket, hazai helyzetből kontrázott a DVTK, s Páterka góljával óriásit lépett a győzelem felé (1-4). A hátralévő időben is igyekeztek a mieink, s miután Embrich passzánál Blasko botjáról saját kapujába pattant a korong, még felcsillant a remény a szoros véghajrára, az utolsó előtti percben Ritó üres kapura lőtt gólja végleg eldöntötte a pontok sorsát (2-5).

DAB – DVTK Jegesmedvék 2-5 (0-1, 0-1, 2-3)

DAB: Kovács – Svars (1), Varga, Pinczés, Niskanen (1), Valtola – Brus, Léránt, Dézsi, Embrich 1, Hadzinikolic – Lammi, Vas M., Somogyi 1, Szalma (1), Török (1) – Erdély, Tamás, Marosi, Stan, Strenk. Vezetőedző: Niko Eronen.

DVTK: Voris – Kiss R., Vojtkó (1), Galajda 1, Mattyasovszky (1), Lövei – Skrabov (1), Ilvessuo, Páterka 1 (2), Razumnyak (1), Kulesov 1 – Szirányi, Illés, Vas J. (1), Blasko 1 (2), Farkas – Pecsét, Ritó 1 (1). Vezetőedző: Tokaji Viktor.