május 21, 2024

Remek siker és továbbjutás a kupában

Kapott gól nélkül hozta le a DVTK elleni kupavisszavágót együttesünk, mely 4-0-s hazai sikerének köszönhetően megérdemelten jutott tovább a sorozat következő fordulójába.

A Miskolcon elért 2-2-es döntetlen után bizakodva, a siker és a továbbjutás reményében vágtak neki Acélbikáink a DVTK Jegesmedvék elleni hazai összecsapásnak a Magyar Kupában. Bár Niskanen és török továbbra is hiányzott a keretből, az Eronen-gárda erősen kezdett, s több alkalommal sikerült kapuja elé szorítania a Jegesmedvéket. Ez helyzetekben is jelentkezett, s bár a harmad derekáig megúszta ezeket a vendégcsapat, a 12. percben Szalma érkezett jó ütemben egy kipattanóra, s megszerezte a vezetést együttesünknek (1-0).
Tokaji Viktor csapata igyekezett magasabb tempóra váltani, ám a mieink nagyon fegyelmezetten védekeztek, s ellentámadásaikban is rendre benne volt a gólveszély. A második felvonásban Jarvinen is több nagy védéssel járult hozzá ahhoz, hogy megmaradjon az előny, ráadásul a 26. percben Valtola is megvillant a túloldalon, s egy parádés lövéssel megduplázta Acélbikáink vezetését (2-0).
Kulesov gyorsan válaszolhatott volna, majd két emberhátrányt is sikerrel védekeztek ki a mieink sőt, a 38. percben Embrich szólózhatott, majd egy szép köténygóllal még nehezebb helyzetbe hozta a vendégeket (3-0). A harmadik húsz percben rendkívül taktikusan védekeztek hokisaink, s bár akadt azért lehetősége a DVTK-nak, irányították a meccset a Bikák, akik Szabó és Strenk összjátéka végén utóbbi lapos lövésével végleg eldöntötték a mérkőzést az 54. percben (4-0), s a párharc két találkozóját tekintve teljesen megérdemelten jutottak be a Magyar Kupa következő fordulójába.

DAB – DVTK Jegesmedvék 4-0 (1-0, 2-0, 1-0)

DAB: Jarvinen – Svars, Varga, Embrich 1 (1), Hadzinikolic (2), Valtola 1 – Brus, Léránt, Dézsi (1), Somogyi, Szalma 1 – Lammi, Vas (2), Marosi, Pinczés, Szabó (1) – Erdély, Stan, Strenk 1, Tamás. Vezetőedző: Niko Eronen.

DVTK: Kiss – Kiss, Vojtkó, Razumniak, Miskolczi, Mattyasovszky – Wehrs, Ilvessuo, Galajda, Páterka, Kuleshov – Szirányi, Illés, Vas, Blasko, Farkas – Sánta, Pecsét, Trozsák, Csiki. Vezetőedző: Tokaji Viktor.

(Főoldali kép: DVTK/Nagy Gábor Sándor)