április 26, 2024

Vereséggel zárták az alapszakaszt az Acélbikák

Hiába vezetett három góllal is, az utolsó harmadban elkövetett hibái miatt 6-3-as vereséget szenvedett a Debrecentől a Dunaújvárosi Acélbikák jégkorong csapata.

A Debrecen elleni hazai mérkőzéssel fejezte be az alapszakasz küzdelmeit ma este a Dunaújvárosi Acélbikák jégkorong csapata, melynek mindenképpen nyernie kellett ahhoz, hogy maradjon esélye a hetedik hely megszerzésére. A kezdés nem is volt rossz, összeszedetten, fegyelmezetten játszottak a hazaiak, s a 13. percben Németh szemfüles találatával sikerült is megszerezniük a vezetést (1-0). Az első harmadból hátralévő időben is jól védték kapujukat a DAB játékosai, a vendégeknek ezért csak apróbb lehetőségei akadtak, ám ezeket Zaharcsenko kapus magabiztosan hárította.

A fordulást követő első tíz percben óriásit léptek az Acélbikák a remélt siker megszerzése felé, mert a 26. percben egy szép támadás végén Németh szerezte meg második találatát, majd a harmad derekán addig kevergettek a Bikák a debreceni harmadban, míg Azari maradt üresen, s nem is hibázta el ziccerét (3-0). A folytatásban is komoly fölényben játszottak a hazai jégkorongozók, nem volt benne a meccsben a debreceni gól, ám egy kontra végén Behal így is felhozta kettőre a vendégeket (3-1).

A harmadik húsz perc viszont borzasztóan alakult hazai szempontból, mert a mieink látványosan szétestek, az addigi koncentrált, jó játékot felváltotta az összevisszaság, s ezt öt perc alatt lőtt négy góllal büntette meg a dunaújvárosi hibákat könyörtelenül kihasználó DEAC (3-5). A folytatásban ugyan küzdött, ment előre Corey Bricknell alakulata, ám a vendégek magabiztosan őrizték előnyüket sőt, az 58. percben szerzett Silló-találattal kialakították a 6-3-as debreceni sikert jelentő végeredményt. Ez egyben azt is jelentette, hogy a DAB a nyolcadik helyen végzett az alapszakaszban, így mindössze kettő bónuszponttal vághat neki majd a középszakasz küzdelmeinek.

DAB – DEAC 3-6 (1-0, 2-1, 0-5)

DAB: Zaharcsenko – Jabornik, Franssila (1), Uski (2), Németh P. 2, Azari 1 (2), Lencsés, Léránt, Saluga, Iossafov, Dubek, Hruby, Mestyán, Liarakos, Török, Nagy M. (1), Szabó, Tóth, Pinczés O., Makovics. Vezetőedző: Corey Bricknell.

DEAC: Hetényi Z. – Antal (2), Berta 1, Silló 2, Molnár (1), Salló (1), Vuorijarvi (1), Kovács, Turcotte (2), Izacky (1), Novotny 1, Hetényi P., Behal 2, Németh A. (1), Kulesov (1), Hári (1), Erdei, Kozma, Vincze, Márton. Vezetőedző: David Musial.

Corey Bricknell: – A harmadik harmadban úgy mentünk fel a jégre, hogy megvan a meccs – elfelejtettük, hogy még vissza van húsz perc. Óriási csalódás, gondolom, hogy a szurkolók számára is, hogy nem tudunk egy játékrészt végigkoncentrálni, mentálisan egyben maradni.

David Musial: – Az elején bent ragadtunk az öltözőben, de aztán azt kértem a fiúktól, hogy találják el a kaput, mert lövésből lesz a gól. Megtaláltuk a játékunkat és az utolsó húsz perc mindenért kárpótolt minket. Nagyon örülünk a három pontnak!