május 5, 2024

Vereséggel kezdte erdélyi túráját a DAB

A Brassó gárdája 5-1 arányú győzelemmel torolta meg a dunaújvárosi pofont az Acélbikák  erdélyi sorozatának eső állomásán pénteken este; sajnos a helyzetkihasználás terén még mindig sokat hibázik a Dunaújváros.

A Corona Brasov otthonában kezdte az idei szezon első erdélyi vendégeskedését a DAB együttese: mivel itthon az Acélbikák gárdája örülhetett a végén, a mieinket a szép és eredményes folytatás, a brassói együttest a visszavágás vágya fűtötte a péntek esti találkozó előtt.

A meccs a hazai alakulat szempontjából kezdődött jobban, mert bár az első tíz perc egyenlő erők küzdelmét hozta, egy eladott korongból mégis a Brassó szerzett vezetést: az erdélyiek amerikai légiósa, VanWormer avatta fel Kovács Dávid ketrecét (1-0). A vezető találat után a DAB percei következtek, de hiába került kettős fórba, és alakított ki több nagy helyzetet is együttesünk, betalálni nem sikerült. A parázs hangulatú, bunyóval tarkított harmad utolsó perce szintén a vendéglátókról szólt – VanWormer második gólja révén biztosabb előnyből várhatta a folytatást a hazai gárda (2-0).

A második felvonást aktívabban kezdte a Dunaújváros, de sajnos a befejezésekbe rendre hiba csúszott, ráadásul egy kivédekezett hátrányt követően kettős fórba került a kék-sárga gárda, ez meg már beverték a harmad derekán – Domingue találatával növelte előnyét a Brassó (3-0). Nem adta fel az Acélbikák együttes, két ajtó-ablak ziccert is kihagyott, és ahogy ilyenkor lenni szokott, góllal büntetett az ellenfél: Gajdó Balázs góljával nehéz helyzetbe sodorta a mieinket a hazai gárda a 37. percben (4-0). A harmadik játékrész lényegében formalitás volt, küzdött, hajtott a DAB, de egy kettős előny kellett ahhoz, hogy – Niskanen góljával – picit kozmetikázzon az eredményen. A válasz nem sokáig késlekedett, egy előnyt Gajdó második góljával újra kihasznált a Brassó az 57. percben, így végül 5-1 arányú sikert aratott.
A pontosabb és fegyelmezettebb vendéglátó megérdemelten tartotta otthon a ligapontokat, a mieinknek sokkal feszesebb és hatékonyabb, ráadásul a góllövés terén eredményesebb játékra lesz szükség a folytatásban.

Búslakodni nincs idő, ma este már a Gyergyó jegén folytatódik a sorozat!

Forrás: Öcaline – dunaujvaros.com