április 28, 2024

Vereség nagy csatában!

Két harmad után még előnyben voltunk, a véghajráig volt esély a pontszerzésre is, ám végül 6-3-ra kikaptunk Debrecenben.

A Titánok elleni hosszabbításos siker után egy lényegesen nehezebb feladat várt ma este csapatunkra, mely fél héttől a listavezető Debrecen otthonában korcsolyázott jégre az Erste Ligában.

Acélbikáink nem is kezdtek rosszul, ám korán emberhátrányba kerültek, s Vuorijärvi, illetve Pozsár kiállítása alatt is védekeznie kellett a mieinknek, ám Bacashihua vezérletével átvészelték ezt az időszakot. A két emberelőny után egyértelműen átvette az irányítást a DEAC, de a Bikák amerikai hálóőre állta a sarat, így nem változott az eredmény. Leo Gudas alakulata a játékrész derekától kezdett el felpörögni, ám Mazurek kiállítása alatt újra a debreceniek rohamozták a mieink kapuját, szerencsére kevés sikerrel. A 18. percben megkapta első fórját együttesünk is, s bár sokáig úgy tűnt, hogy nem tud élni ezzel, mindössze tizennégy másodperccel a harmad vége előtt Szappanos mattolta Hetényit Turcotte passzából, így az első szünetre a mieink vonulhattak minimális fórral (0-1).
A második felvonás első cseréjében kihagyott a dunaújvárosi védelem, s ezt Kiss Patrik büntette góllal, majd Szappanos, Dansereau, illetve Kovács vehette volna vissza az előnyt együttesünknek, ám Hetényi rendre védeni tudott. A túloldalon Pestunov és Kuleshov okozott kellemetlen pillanatokat, de Bacashihua bravúrral védeni tudott, majd Gebei ziccerénél tette meg ugyanezt Hetényi. A 30. percben viszont remekül kontrázta le a mieinket a házigazda, mely Vokla találatával vette át a vezetést, ám sokáig nem örülhettek ennek a debreceniek, mert Török a 34. percben egy szép fonák emeléssel kiegyenlített (2-2). A 36. percben megkapta harmadik fórját is csapatunk, mely ezt is remekül játszotta meg, s Mazurek közeli találatával ismét magához ragadta az előnyt (2-3). A harmad utolsó előtti percében Pozsár ülhetett ki két percre, de a szünetig már nem változott az eredmény, így a záró etap előtt is a mieink álltak közelebb a sikerhez.

Rettentően nehéz utolsó húsz perc várt a mieinkre, főleg úgy, hogy a hazaiak emberelőnyben kezdték a harmadot, s a fórt sajnos 28 másodperc alatt gólra váltva kiegyenlítettek (3-3). A középkezdés után Pihlqvist került ziccerbe, de nem sikerült betalálnia, nem úgy Pestunovnak, aki egy távoli lövéssel mattolta Bacashihuát, így a 44. percben újra vezetett a DEAC (4-3). A bekapott gól után igyekezett tempót váltani a DAB, de hiába sikerült szimpla, majd kettős emberfórt is kiharcolni, Hetényi továbbra is remekelt a hazai kapu előtt. Nehezítette a mieinket helyzetét Gebei Gergely kiállítása, s bár ezt kivédekezték a Bikák, Szappanos ziccerénél ismét Hetényi mutatott be bravúrt. Elég volt azonban egy rossz helyen eladott korong, s az 58. perc legvégén Kloz lőhetett ziccert, sajnos pontosan, majd hiába hozta le kapusát is Leo Gudas, ebből is a DEAC ért el újabb gólt, így hiába volt sokáig nagyon közel a pontszerzés, végül 6-3-as vereséget szenvedtek jégkorongozóink.

DEAC – DAB 6-3 (0-1, 2-2, 3-0)

DEAC: Hetényi – Kloz, Vokla, Dalecky, Kiss P., Novotny – Filbrandt, Kiss R., Kuleshov, Mazzag, Pestunov – Berta, Sándor, Kozma, Molnár, Szűcs – Bogesic, Hári, Mihalik. Vezetőedző: David Musial.

DAB: Bacashihua – Kovács, Pozsár, Dansereau, Pihlqvist, Szappanos – Jakabfy, Vuorijärvi, Azari, Mazurek, Turcotte – Dósa, Nilsson, Németh, Odnoga, Török – Gebei B, Lencsés, Gebei G., Pinczés, Subotic. Vezetőedző: Leo Gudas.