április 28, 2024

Vereség a junior válogatottól is

Felejthető játékot nyújtva kaptak ki két góllal az U20-as válogatottól Acélbikáink a két gárda fővárosi edzőmérkőzésén.

A válogatott hét alatt szünetel az Erste Liga küzdelemsorozata, ám így sem maradtak meccs nélkül a Dunaújvárosi Acélbikák jégkorongozói, akik szombaton délután négy órától a magyar U20-as válogatott ellen korcsolyáztak jégre a Tüskecsarnokban. Leo Gudas együtteséből hiányzott a pénteken igazolt Jason Bacashihua, valamint Azari Zsolt és Kovács Bronson Zoltán is, míg Gebei Bence és Barna Dávid ezúttal az U20-as csapatot erősítette a találkozón.

Melyet a mieink kezdtek erősebben, s Pinczés révén korán meg is szerezhették volna a vezetést. A juniorok igyekeztek felvenni a kesztyűt, ám a következő ziccer is a DAB előtt adódott, ám Németh kísérlete sem jutott kapuba. A harmad derekán két emberelőnyt kaptak Acélbikáink, ám hiába a helyzetek, ezekkel sem tudtak élni a mieink. A fiatalok is kaptak egy fórt, de még igazán helyzetbe sem tudtak kerülni, míg a Bikák harmadik előnyükkel már élni tudtak, s Németh közeli lövésével megszerezték a vezetést a 20. perc elején (0-1).

A második felvonás elején Németh növelhette volna góljai számát, majd Pinczésnek kellett bemutatnia első bravúrját emberhátrányban. A 27. percben saját kapuja mögött veszített korongot együttesünk, s ez még egy junior csapat ellen sem fér bele, így az üresen maradt Németh Kristóf egyenlített (1-1). A folytatásban sajnos rettentően visszaesett a mieink játéka, elől és hátul is rengeteg volt a hiba, a rossz egyéni megoldás, s bár így is akadt helyzete a Bikáknak, Horváth András tanítványai lényegesen pontosabban játszottak, így Pinczés védéseinek volt köszönhető, hogy 1-1-es állással vonultak a második pihenőre a csapatok.

A fordulás után ismét erősebben kezdett a DAB, ám gólt mégis a juniorok szereztek, méghozzá a dunaújvárosi Barna Dávid révén, aki takarásból lepte meg Pinczést a 45. percben (2-1). A folytatásban sem volt sok átütőerő a mieink játékában, technikai hibából, rossz passzból viszont lényegesen több, így persze nem is jött össze az egyenlítő találat. A véghajrában kapusa helyett is mezőnyjátékost küldött a jégre Leo Gudas, de újra eladta a pakkot a csapat, s Csiszer üres kapus gólja végleg eldöntötte a találkozót, melyet végül 3-1-re nyert meg a sokkal motiváltabb és pontosabb junior válogatott.

Magyarország U20 – DAB 3-1 (0-1, 1-0, 2-0)

Magyarország U20: Orosz – Csollák (1), Mayer, Galajda (1), Mattyasovszky (1), Németh K. 1 – Gruff, Tornyai (1), Banga, Horácskó, László – Gebei B., Jakabfy S., Barna 1, Csiszer 1, Horváth – Bulcsu, Kóger, Strenk, Szalmás, Molnár. Vezetőedző: Horváth András.

DAB: Pinczés B. – Lencsés, Pozsár, Szappanos, St. Pierre, Török (1) – Jakabfy Cs., Nilsson, Odnoga, Mazurek, Dansereau – Dósa, Hruby, Németh 1, Pihlqvist, Pinczés O. – Wéninger, Subotic, Gebei G., Tamás. Vezetőedző: Leo Gudas.