május 2, 2024

Vereség a fővárosban

Ugyan az első harmad után még vezettünk, végül 3-1-es vereséggel tértünk haza a Fradi elleni mérkőzésről.

DSC_7372

A Miskolc elleni gyönyörű bravúrt követően idegenben, a Ferencváros otthonában korcsolyáztak jégre ma este hét órától hokisaink. Lee Gilbert tanítványainak nem sok sikerélmény jutott idén a zöld-fehérek ellen, hiszen az előszezon két felkészülési mérkőzésén, valamint első hazai ligameccsükön is vereséget szenvedtek a fővárosiaktól. A Jegesmedvék legyőzése azonban komoly önbizalomfröccsöt jelentett csapatunknak, mely mindenképpen javítani szeretett volna a Fradi elleni mérlegén.DSC_7422

A kezdésre szerencsére nem is lehetett panasz, hiszen az eddigi mérkőzéseiktől eltérően most az Acélbikák szerezték meg a vezetést, méghozzá Phil Bushbacher révén, aki első gólját szerezte meg az idei szezonban (0-1). A folytatásban kiegyenlített játékot láthattak a szurkolók, de mivel mindkét csapat igen jól megszervezte védekezését, ezért igazán nagy ziccerek egyik ketrec előtt sem adódtak, s amikor mégis eljutottak helyzetekig a csatárok, akkor a kapusok nyerték a párharcokat. Acélbikáink a 10., majd a 14. percben is kivédekeztek egy emberhátrányt, majd a harmad végén ők sem tudtak értékesíteni egy fórt, ám így is minimális DAB-előnyt mutatott az eredményjelző az első húsz perc végén.DSC_7725

A második felvonás elején hamar összeszedtünk egy újabb emberhátrányt, s ezt már kihasználta a Fradi, mely a Dunaújvárosban győztes gólt szerző Apelis találatával kiegyenlített (1-1). Az egyenlítés után azonnal jöhetett egy újabb hátrány, de ezt kihúzta kapott gól nélkül a DAB, mely a folytatásban is nagyon küzdött, s bár ebben az időszakban fölénybe került az FTC, Lindoff védései tartották a döntetlent. A 38. percben kitört a pesterzsébeti jégpálya egyik plexije, s az elhúzódó javítási munkálatok miatt a játékvezetők előrébb hozták a szünetet, ám az újrakezdés nem alakult jól, mert Hietamaki még ebben a percben előnyhöz juttatta együttesét (2-1).

DSC_7435

A gyors térfélcserét követően bő három perc kellett a fővárosiaknak ahhoz, hogy megduplázzák előnyüket, s igen nagy hajrába kellett volna kezdenie Acélbikáinknak ahhoz, hogy maradjon esélyük a pontszerzésre (3-1). Ehelyett azonnal kettős hátrányba került a Gilbert-csapat, de ezt a Fradi-fórt szerencsére kihúztuk újabb gól nélkül. DSC_7525Hiába igyekezett azonban együttesünk a folytatásban, a zöldek biztosan őrizték előnyüket, s bár az utolsó percben kapusát is lehozta a dunaújvárosi szakvezetés, már nem sikerült betalálni a fővárosi kapuba, így végül 3-1-re a Fradi nyerte a találkozót.DSC_7616

FTC – DAB 3-1 (0-1, 2-0, 1-0)

DAB: Lindoff, Smith, Revák, Azari, McCann, Peterdi, Hruby, Magosi, Borbás (1), Bushbacher 1, Sijka (1), Dörök, Léránt, Szepessy M., Szepessy B., Odnoga, Mátyásy, Nagy. Németh. Vezetőedző: Lee Gilbert.