április 19, 2024

Debreceni öröm az Acélbikák ellen

Hiába használta ki kiválóan kettős előnyeit, 3-2-es vereséget szenvedett csapatunk Debrecenben ma este.

Az idei szezonban még veretlen Debrecen otthonában korcsolyáztak jégre ma este hokisaink. A Fradi elleni 3-1-es vereség után mindenképpen javítani szerettek volna jégkorongozóink, ám ez egyáltalán nem ígérkezett könnyű feladatnak. Főleg azért nem, mert a házigazdák azonnal neki is estek az Acélbikáknak, de az elmúlt meccseken is remeklő Lindoff védései rendre megakadályozták őket a gólszerzésben. Acélbikáink a harmadik perc elején emberelőnybe kerültek, ám csakúgy, mint a hetedik percben kapott górt, úgy ezt sem tudták kihasználni a Bikák. A játékrész derekán sajnos megszerezte a vezetést a házigazda, melyet Milan Garret juttatott előnyhöz (1-0), s hogy még rosszabb legyen a mieink helyzete, arról pár másodperccel később Revák kiállítása gondoskodott. Szerencsére a debreceniek sem tudtak élni fórjukkal, majd Bushbacher kiállítását is kivédekezte a DAB, ám az első etap végén így is a hazaiak álltak közelebb a sikerhez.

A mérkőzés második felvonása nagy csatát hozott, melyben egyik oldalon sem maradtak adósak egymásnak a felek. A küzdelemben egy-egy pofon is becsúszott, így az Acélbikáktól előbb Smith kapott 2+10 perces büntetést, majd McCann szedett össze tizennégy percnyi kiállítást. Ugyan a debreceniek addig már négy fórt kihagytak, de az ötödiket már sajnos gólra váltották, így a 37. percben megduplázták előnyüket (2-0). A harmad végén így is volt esély a szépítésre, mert az utolsó szűk egy percre kettős előnybe kerültek a Bikák, s ezt Peterdi mindössze hat másodperc alatt gólra is váltotta, így továbbra is teljesen nyílt maradt a meccs (2-1). Úgy meg aztán pláne, hogy a Bikák első gólja után Könczeit is kiszórták a játékvezetők, s ezzel a kettős fórral sem sokat totojázott együttesünk: Peterdi ezúttal hét másodperc alatt váltotta gólra az előnyt, kiegyenlítve ezzel a találkozót (2-2).

A harmadik húsz percet áthúzódó emberelőnnyel kezdte a DAB, ám sem ezt, sem Vay Ádám kiállítását nem tudták újabb gólra váltani az Acélbikák. A folytatásban viszont a mieink ülhettek ki egymás után négyszer is a büntetőpadra, s a nagy hazai nyomást nem is bírta átvészelni együttesünk, így Berta révén újból megszerezte a vezetést a debreceni alakulat (3-2). A véghajrában mindent elkövetett együttesünk, hogy egalizáljon, az utolsó percben Lindoff helyett is mezőnyjátékost küldött a jégre Lee Gilbert vezetőedző, de ezúttal nem sikerült betalálni, így a hazaiak 3-2-es sikerével ért véget a találkozó.

Debrecen – DAB 3-2 (1-0, 1-2, 1-0)

DAB: Lindoff, Smith (2), Revák, Bushbacher, MacCann, Nagy, Hruby, Magosi, Azari (1), Borbás (1), Peterdi 2, Dörök, Léránt, Odnoga, Szepessy B., Szepessy M., Németh, Sijka, Mátyásy. Vezetőedző: Lee Gilbert.