május 8, 2024

Vállalható vereség!

Sikerült megnehezíteni a Gyergyói HK dolgát Acélbikáinknak, ám a vendégek így is elvitték a három pontot Dunaújvárosból.

A Brassó elleni súlyos vereség után sem nyalogathatták sokáig sebeiket jégkorongozóink, akik a Gyergyói HK gárdáját látták vendégül a jégcsarnokban ma este hat órától.

Az esélyesebb vendégek alaposan bekezdtek, s pontosan fél perc telt el a meccsből, mikor Bodó egy remek egyéni alakítás végén már bevette a hazai kaput, majd jött egy gyors emberhátrány, melyből Silló lőtt a bal felsőbe, s a 7. percben már kettővel vezetett az erdélyi alakulat. A folytatásban is veszélyesebben játszott a Szilassy-csapat, s bár volt lehetősége a mieinknek is, ami az egyik oldalon kimaradt, az a másikon nem, s a 12. percben már 0-3-at mutatott az eredményjelző. A harmad második felében keményedett a játék, helyzetek mindkét csapat előtt adódtak, de gól már nem született, így biztos előnnyel vonulhatott a szünetre a Gyergyó gárdája.

A térfélcsere után a Bikák vágtak neki jobban a csatának, s Dudkin szép lövésével már a 21. percben szépítettek sőt, volt lehetőségük a feljebb zárkózásra is, de két helyzet is kimaradt (1-3). A folytatásban igyekezett magához ragadni a kezdeményezést a vendégcsapat, volt is dolga Kovács Dávidnak, ám a 32. percben már ő sem védhetett, s Vincze Péter találatával visszaállította a háromgólos fórt az ellenfél. A DAB szerencsére most nem adta fel a küzdelmet, Pozsár remek emberelőnyös góljával szépített, így a második etapot megnyerve várhatta az utolsó felvonást (2-4).

Melynek elején sajnos Fejes lövése átcsúszott az addig jól védő Kovács kapuson, így hamar szertefoszlottak a felzárkózási remények, ám a mieink továbbra is becsülettel küzdöttek, s ennek meg is lett az eredménye, mert Bobcek jól eltalált lövésével ismét visszajöttek kettőre az 53. percben (3-5). Tovább azonban nem jutottak, mert a véghajrát nagyon megnyomta a Gyergyó gárdája, s bár újabb találatig már nem jutottak a vendégek, előnyüket megtartották, s végül 5-3-as sikerrel távoztak Dunaújvárosból.

Ugyan az Acélbikák újabb vereséget szenvedtek, a tegnapi meccsel ellentétben ma a feledhető kezdés ellenére is remek volt a csapat hozzáállása, így ez az eredmény és a mutatott játék egyáltalán nem annyira fájó, mint a Brassó elleni.

DAB – Gyergyói HK 3-5 (0-3, 2-1, 1-1)

DAB: Kovács – Erdély, Pozsár 1, Dudkin 1, Szűcs (2), Szappanos (1) – Benke, Bobcek 1 (1), Horváth, Németh P., Németh Á. – Druja, Szécsi (1), Lőczi, Pinczés O., Tamás – Kabatayev, Piszmann, Gebei G., Marosi, Somogyi. Vezetőedző: Leo Gudas.

Gyergyói HK: Demeter – Kozma (2), Haaranen (1), Orban, Bodó 1 (2), Sylvestre 1 – Fejes 1 (1), Saari, Sárpátki, Tranca (1), Vincze P. 1 – Györfy (1), Ferenc Csibi (1), Bíró, Császár, Szigeti – Lázár, Todor, Silló 1, Sándor-Székely, Vincze G. Vezetőedző: Szilassy Zoltán.