május 4, 2024

Újpesti öröm a jégcsarnokban

Nagyot küzdöttek Acélbikáink, de a minden harmadban egy-egy gólt szerző UTE elvitte a három pontot Dunaújvárosból az Erste Liga ma esti játéknapján.

A dobogóra hajtó Újpest elleni hazai összecsapással folytatta az Erste Liga alapszakaszának küzdelmeit a Dunaújvárosi Acélbikák jégkorong csapata ma este hat órától, s a Bikák színeiben új játékost is köszönthettünk a 27 éves fehérorosz Rybchik személyében, aki a második sorban kapott szerepet Leo Gudas vezetőedzőtől.

Az esélyesebb lila-fehérek igen nagy lendülettel vágtak neki a találkozónak, sorozatban kellett védenie Krajcovicnak egyenlő létszámban és emberhátrányban is. Miután kiegészültek az Acélbikák, kiegyenlítődött a játék, s bár egy újabb hazai kiállítás alatt ismét nagyon beszorultak Benkéék, Krajcovic bravúrjaival sikerült őrizni az eredmény. Sajnos nem sokáig, mert egy páros kiállítás alatt Varga Arnoldra nem figyeltek a hazai védők, s a volt dunaújvárosi játékos a 15. percben előnyhöz juttatta a fővárosiakat, s mivel az állás nem változott a szünetig, így minimális lila-fehér vezetéssel vonultak pihenőre a felek.

A harmadik etapot újból erősebben kezdték a lilák, s szűk kétpercnyi játékot követően egy keresztpassz pont Benk elé került egy hazai korcsolyáról, s a vendégek csapatkapitánya közelről nem is hibázta el helyzetét (0-3). A mieink becsületére váljék, hogy háromgólos hátrányban sem adták fel a küzdelmet, s bár akadtak bosszantó hibák, a hajtásra, akarásra nem lehetett panasz. Az 57. percben megtörte gólcsendjét is együttesünk, miután Németh Péter remek passzával Szűcs ugrott ki, majd lőtte el köténybe a pakkot Rajnának, ám ennél tovább már nem jutottak a Bikák, így az UTE 3-1-es sikerrel vitte el a három pontot Dunaújvárosból.

Leo Gudas: – Nem játszottunk jól az első harmadban, volt pár kiállításunk is, ami nagyon nem jött jól egy ilyen jó csapat ellen. A második harmadtól sokkal jobbak voltunk, megjöttek a lövések is, s nem voltunk rosszak a harmadik felvonásban sem, ezúttal nem adtuk fel a küzdelmet. Dolgozunk tovább, ha így teljesítünk a jövőben, akkor a jövőben több esélyünk lehet a pontszerzésre.

Virág Csaba: – A mérkőzés kevés részében domináltuk úgy, ahogy azt szerettük volna, körülbelül a meccs feléig irányítottunk, s játszottunk úgy, ahogy terveztük, ez helyzetekben, a lövések mennyiségében is megmutatkozott. Utána kicsit átestünk a ló túloldalára, próbáltunk úgy hokizni, ami nem a mi stílusunk, próbáltunk túl szépen játszani, de nem volt meg az a célja a hokinknak, ami addig igen. Ez meg is látszódott a meccs második felében, ezt ki kell javítanunk, s hatvan percen keresztül úgy kell játszanunk, ahogy a mérkőzés első felében tettük.

DAB – UTE 1-3 (0-1, 0-1, 1-1)

DAB: Krajcovic – Bubnov, Pozsár, Kabatayev, Szappanos, Török – Benke, Bobcek (1), Németh P. (1), Rybchik, Szűcs 1 – Erdély, Szécsi, Horváth, Németh Á., Tamás – Druja, Somogyi, Dudkin, Gebei, Marosi. Vezetőedző: Leo Gudas.

UTE: Rajna – Balázsi, Stadel, Coatta 1, Kiss P., Németh A. (1) – Jago, Kiss J., Benk 1, Just, Kovács A. – Kiss D. (1), Varga 1 (1), Csergő (1), Simon, Suter (1) – Pokornyi, Balogh, Kovács S., Nemes. Vezetőedző: Virág Csaba.