április 29, 2024

Tovább növelte előnyét a Gyergyó

Ahogy a párharc második mérkőzésén, úgy ma is túl sok hibát követtek el hokisaink ahhoz, hogy meg tudják szorongatni a Gyergyói HK-t az Erste Liga negyeddöntőjében.

Hazai környezetben, a Dunaújvárosi Jégcsarnokban folytatta az Erste Liga negyeddöntőjének párharcát együttesünk a Gyergyói HK ellen ma este fél héttől, s mivel a sorozatban már 2-0-ra vezettek az erdélyiek, a mieinknek mindenképpen nyerniük kellett ahhoz, hogy reális esélyük maradjon a bravúros továbbjutásra.

A kezdésre nem is lehetett panasz, ahogy várható volt, mindkét gárda nagy elánnal vágott neki a csatának, melynek első nagyobb helyzetét a harmad derekán láthatták a drukkerek a hazai kapu előtt, majd előbb Sylvestre, aztán Embrich lőtt kapuvasat. A 13. percben kihagyott a DAB védelme, Kozma ugatta ki Vinczét, aki mattolta Jarvinent, megszerezve ezzel a vezetést a vendégeknek. Mentek előre az Acélbikák, ám 16. percben az ellenfél harmadában eladták a korongot, s a kontrából Sylvestre lőtt nagy gólt, így az erdélyiek vonulhattak lényegesen elégedettebben az első szünetre.

A fordulás után emberelőnyben kezdtek a mieink, ám Hadzinikolic elcsúszott, Sylvestre meg köszönte az ajándékot, s már 15 másodperc elteltével tovább növelte csapata fórját (0-3). A gól teljesen megfogta hokisainkat, bő három és fél perc múlva Tranca szlalomozott át a védőkön, lövését ugyan még védte Jarvinen, de a kipattanóra Bodó érkezett, s a kapuba küldte a pakkot (0-4). Ekkor kezdett el ébredezni együttesünk, ám a gyergyóiak jól őrizték ketrecüket. Egészen a 37. percig, mikor Hadzinikolic emberelőnyös kapáslövése átvánszorgott Rinnén, s talán Somogyi még beleért a gólvonal előtt, végül svéd légiósunknak adták a találatot (1-4). Nem sokkal később Jarvinen maradt a jégen fájdalmas arccal, miután súlyosnak tűnő térdsérülést szenvedett, hordágyon kellett elhagynia a jeget a szurkolók vastapsa mellett.

A harmadik felvonás kiegyenlített játékot hozott, ám a 47. percben újból saját harmadában ajándékozott el egy korongot együttesünk, melyből Tranca mattolta a csereként beállt Kovácsot (1-5). A folytatásban bőven volt lehetősége a mieinknek a szépítésre, ám hiába kerültek többször is az üres kapuval szembe játékosaink, ma még ez is megoldhatatlan feladatot jelentett számukra. Az utolsó percben Kozma révén ráadásul meglőtte hatodik gólját is a Gyergyó, mely végül 6-1-es győzelemmel alakította 3-0-ra a párharc állását, s már holnap továbbjuthat az Erste Liga legjobb négy csapata közé.

Edzői értékelések

Niko Eronen: – A legnagyobb probléma az volt ma, hogy rengeteg hibát követtünk el, s nagyon nehéz úgy meccset nyerni, ha ennyi hiba van a játékban, mert három gólt lőttek lefordulásból, egyet szólóból. Nem is igazán találom a szavakat, mert úgy éreztem, hogy megvan az a hangulat a csapaton belül, ami kell, először mutattunk olyan jeleket a jégen, hogy megérdemelten vagyunk itt, de persze az ellenfelünk erejét mutatja, hogy bele tudtak kényszeríteni minket ezekbe a nagy hibákba. Nincs még vége, ki kell aludunk magunkat, történtek már nagyobb csodák is a sportban, nem akarjuk feladni, holnap új nap jön, küzdünk tovább.

Szilassy Zoltán: – Jól kezdtünk ma is, idegenben meg pláne jónak volt mondható ez a kezdés. Felkészítettük a fiúkat arra, hogy nem otthon vagyunk, bár csodálatos közönségünk szinte otthoni hangulatot teremtett. Még kevesebb volt a hullámzás a játékunkban, a második gyergyói meccsen kaptunk két gólt a végén, erre felhívtuk a figyelmet, bármi is az eredmény, ugyanúgy kell menni. Nyilván emberből vannak a fiúk, és kicsit néha üresbe teszik az autót, ami egy természetes reakció, de próbáljuk sulykolni, hogy ezt ne tegyék meg. Elégedettek lehetünk a mai teljesítményünkkel, egy-két játékhelyzet miatt azért van hiányérzetem, ezeket átnézzük, s igyekszünk orvosolni is holnapig.

DAB – Gyergyói HK 1-6 (0-2, 1-2, 0-2)

DAB: Jarvinen (Kovács) – Brus, Varga, Embrich, Hadzinikolic 1, Valtola (1) – Kmec, Svars, Niskanen, Somogyi, Szalma – Léránt, Vas, Dézsi, Mihalik, Ribcsik – Lammi, Tamás, Marosi, Pinczés, Szabó. Vezetőedző: Niko Eronen.

GYHK: Rinne – Haaranen (2), Marttinen, Bodó 1 (1), Orban (2), Tranca 1 (1) – Fejes, Saari, Sárpátki (1), Sylvestre 2, Vincze 1 – Imre, Kozma 1 (1), Császár, Sándor-Székely, Szigeti – Bíró, Di Diomete. Vezetőedző: Szilassy Zoltán.