április 29, 2024

Gyergyói továbbjutás a négy közé!

Óriási küzdelemben, a 74. percben kapott góllal szenvedett vereséget együttesünk a Gyergyói HK elleni párharc negyedik, ezúttal igazán fordulatos mérkőzésén, s ez egyben az erdélyiek továbbjutását is jelentette.

Az Erste Liga negyeddöntőjének negyedik összecsapásán korcsolyázott jégre együttesünk a Gyergyói HK ellen a jégcsarnokban ma este, s ahhoz, hogy ne érjen véget már ma a sorozat, mindenképpen nyernie kellett Acélbikáinknak.

A tegnapi meccsen súlyos térdsérülést szenvedő Jarvinen helyett Kovács kezdett a kapuban, méghozzá remekül, bár az első percek a hazai csatárok és Rinne párharcairól szóltak. Acélbikáink ugyanis remekül álltak bele a meccsbe, s bár korán emberhátrányba kerültek, egy korongszerzésből Valtola szólózhatott, majd szép cselek után mattolta honfitársát a 4. perc elején (1-0). Nem sokkal később szimpla, majd kettős fórba kerültek a mieink, akik utóbbival éltek is, miután Kmec lövése lepattant Rinnéről, pont Somogyi elé, aki az üres kapuba lőtt (2-0). Ekkor kezdett el ébredezni az erdélyi egylet, ám a bikák összeszedetten, jól védekeztek újabb két hátrányt hoztak le gól nélkül, így megérdemelten vezettek 2-0-ra az első felvonás után.

A második etapra nagyobb elánnal jött ki a Gyergyó, s egy erősen véleményes góllal, de szépített is a 28. percben, miután Sárpátki akasztotta Niskanent, s mivel a játékvezetők nem fújtak, a visszakapott korongból mattolta is Kovácsot (2-1). Azonnal visszaállíthatta volna együttesünk a kétgólos fórt, ám Brus nem tudta eredményesen befejezni szólóját, s ahogy ez lenni szokott, erre rá is fáztak a Bikák, mert a Gyergyó negyedik emberelőnyéből Vincze már betalált, így kezdődhetett minden elölről (2-2).

A harmadik etapra megmaradt a nagy tempó, de láthatóan óvatosabbá váltak a felek, senki nem akarta egy hibával helyzetbe hozni a másikat. Lehetőségek azért akadtak mindkét oldalon, de újabb gól egészen az 55. percig nem született. Ekkor újra emberelőnybe került a Gyergyó, mely addig tuszkolta a pakkot a hazai kapu előtt, míg végül Vincze a gólvonal mögé tudta juttatni azt (2-3). A hajrában mindent meg lapra feltéve támadtak a Bikák, akik emberelőnyben is lehozták kapusukat, s ami az egész szezonban egyszer sem sikerült, most igen, Valtola lövésébe Somogyi ért bele gólt érően, így mindössze 24 másodperccel rendes játékidő vége előtt összejött az egyenlítés, s jöhetett a hosszabbítás (3-3).

A negyedik húsz perc elején kaptak egy újabb fórt a mieink, ám nem tudtak élni vele sőt, Kovácsnak kellett nagyot védenie, igaz a túloldalon Ribcsik közelijénél mentett nagyot Rinne. Továbbra is nagyon óvatosan játszottak a felek, mert érezhető volt, hogy egy hiba eldöntheti a meccset. Ezt sajnos a mieink követték el a 74. percben, s az ajándékba kapott korongból Bodó eldöntötte a meccset, valamint a párharcot, melyet végül 4-0-re nyert a Gyergyói HK, s ezzel bejutott az Erste Liga legjobb négy csapata közé, míg Acélbikáink a hetedik helyen fejezték be a sorozat küzdelmeit.

Edzői értékelések

Niko Eronen: – A tegnapi meccs után eldöntöttük, hogy nem adjuk fel, s meg kell mutatnunk, hogy miért is vagyunk itt ebben a párharcban. Nem voltunk boldogok attól, amit eddig láttunk, de ha valahogy ki kell kapni az utolsó mérkőzésen, akkor inkább kapjunk ki így. Nagyot harcoltunk, hogy a végén döntetlenre mentsük a mérkőzést, s bizony nem könnyű úgy játszani, hogy 3-0-s hátrányban vagy, ráadásul az ellenfélsokkal jobban játszott az első három találkozón. Ezzel együtt büszke vagyok a csapatra, fair harcot vívtunk a Gyergyóval, melynek természetesen jár a gratuláció. Véget ért a szezon ezzel számunkra, voltak céljaink persze, hogy hol szeretnénk lenni, ezt elértük, de természetesen evés közben jön meg az étvágy, szóval most azért egy van bennünk csalódottság is. Úgy gondolom, hogy ezek a srácok az elmúlt évek kemény szezonjai után adtak egy kis reménységet ennek a városnak, s egy olyan csapat lettünk, amelyet azért senki nem becsülhetett le egy szériában sem. Kemény munkát végeztek ezért a srácok, büszkék lehetnek magukra.

Szilassy Zoltán: – Mindig mindenhez két csapat kell, s nézhetjük úgy is, hogy a Dunaújváros kezdett iszonyú jól, de úgy is, hogy mi iszonyú rosszul, de teljesen mindegy, nem azt az arcunkat mutattuk, mint az első három meccsen, s 2-0 is lett oda. Nagyon keveset korcsolyáztunk, szerintem lustaságból, mert ha energia gondunk lett volna, akkor nem tudtunk volna felállni. Nagyjából a harmincadik perctől azért már domináltunk, rájöttünk arra, hogy ma keményebb munkát kell beletennünk, akár a helyzetek kialakításában, akár a gólszerzésben. Piszkos gólokat kellett szereznünk, ennek tipikus példája volt az első gólunk, ami az első ilyen is volt a szériában, ez nagyon kellett. Az ellenfél kiválóan hokizott, nem adta olcsón a bőrét, de fordítottunk, majd ők lőttek egy utolsó esélyes gólt, amit megérdemeltek, mert el kell lőni, de aztán az utolsó tökéletes lövés nálunk volt. Nagyon boldogok vagyunk, egy kiváló csapatot sikerült legyőznünk, gratulálok nekik is, nagy dolgot tettek azzal, ahogy bejöttek a kvalifikációból, tényleg egy nemes ellenfelet tudtunk legyőzni.

DAB – Gyergyói HK 3-4 (2-0, 0-2, 1-1, 0-1) – hosszabbítás után

DAB: Kovács – Brus, Varga, Embrich (1), Hadzinikolic, Valtola 1 (1) – Lammi, Svars, Marosi, Mihalik, Szabó – Léránt, Vas, Niskanen, Somogyi 2, Szalma – Kmec (1), Strenk, Dézsi, Pinczés, Ribcsik (1). Vezetőedző: Niko Eronen.

GYHK: Rinne – Haaranen (1), Marttinen, Bodó 1, Orban (1), Tranca – Fejes, Saari, Sárpátki 1, Sylvestre (1), Vincze 2 – Imre, Kozma, Császár, Sándor-Székely, Szigeti – Bíró, Di Diomete. Vezetőedző: Szilassy Zoltán.