május 3, 2024

Tisztes vereség Gyergyószentmiklóson

Korán tetemes hátrányba kerültek, s bár a folytatásban jól küzdöttek, végül 4-1-es vereséget szenvedtek a Gyergyói HK elleni találkozón Acélbikáink.

Egy nappal a Brassó elleni találkozót követően már újra jégre korcsolyáztak Acélbikáink, akik ma este fél hattól a Gyergyói HK otthonában mérették meg magukat az Erste Liga alapszakaszának újabb fordulójában.

Tegnap nem kezdtek jól a Bikák, s ma is az öltözőben ragadt csapatunk, mert egy saját harmadban eladott korongból Di Diomete lövése csorgott át Kovácson a 2. percben (1-0). A hazaiak gólszerzője nem sokkal később bunyózott egy kiadósat Pozsárral, de az emberelőnyből csak kapuvasig jutottak a mieink, s hogy még szomorúbban szemlélhessük a meccset, arról Vincze Péter gondoskodott, aki egy beleérős találattal megduplázta csapata előnyét a 9. percben (2-0). A hazaiak a folytatásban is nagy fölényben játszottak, s Bodó betuszkolt góljával már hárommal vezettek a 12. percben úgy, hogy a mieink sajnos nem sok veszélyt tudtak teremteni a gyergyói kapu előtt (3-0).

A folytatás valamivel kiegyenlítettebb játékot hozott, s bár továbbra is a hazaiak voltak fölényben, egyre többször sikerült odaérni a gyergyói kapu elé, igaz itt Rinne sajnos rendre megoldhatatlan feladat elé állította hokisainkat. A második etapban megkapta első fórját a GYHK, de ezt sikerült kivédekeznie a mieinknek, akik Török szólójánál kerültek a legközelebb a szépítéshez, de a hazaiak finn hálóőre ezt is védeni tudta. A túloldalon Kovácsot dolgozták meg többször is a vendéglátók, de a Bikák fiatal kapusa is hozta a bravúrokat. A 38. percben végre összejött a szépítés, miután egy lepattanó korongot Dudkin vágott a kapuba sőt, ha nem sokkal később Szappanos értékesíti szólóját, akár tovább zárkózhattak volna a mieink, ám így 3-1-es hazai fórral vonultak újabb szünetre a felek.

A harmadik etapot emberelőnyben kezdő Gyergyó sajnos élni tudott harmadik fórjával, s Kozma találatával már a 42. percben visszaállította a két gárda közti korábbi különbséget (4-1). Acélbikáink ennek ellenére sem adták fel a küzdelmet, ám hiába nyerték meg a kapura lövési mutatót ebben a húsz percben, a remek napot kifogó Rinne már lehúzta a rolót, így a hazaiak végül 4-1-es sikerrel tartották otthon a pontokat. Acélbikáinkra most egy szünnap vár, majd vasárnap este fél hattól a listavezető Csíkszereda otthonában zárják erdélyi túrájukat.

Gyergyói HK – DAB 4-1 (3-0, 0-1, 1-0)

Gyergyói HK: Rinne – Haaranen (1), Kozma 1, Bodó 1, Császár, Orban (1) – Ferenc Csibi, Saari (2), Szabó, Tranca (1), Vincze P. 1 – Fejes, Todor, Di Diomete 1, Sárpátki, Szigeti – Benedek, Györfy, Sándor-Székely, Silló, Vincze G. Vezetőedző: Szilassy Zoltán.

DAB: Kovács – Pozsár (1), Bubnov, Szappanos, Kabatayev, Török – Bobcek, Benke, Szűcs, Németh P., Rybchyk – Erdély, Szécsi, Horváth, Lőczi, Pinczés O. – Druja, Tamás (1), Marosi, Gebei, Dudkin 1. Vezetőedző: Leo Gudas.