május 3, 2024

Szoros vereség a Volántól

Kétszer is egyenlíteni tudott Székesfehérváron csapatunk, de jó véghajrája miatt mégis a Volán szerezték meg a három pontot.

Székesfehérváron, a Fehérvár AV19 otthonában korcsolyáztak jégre ma este hokisaink a MOL Liga alapszakaszának újabb fordulójában. A finoman szólva is rossz formát mutató dunaújvárosi jégkorongozók a megyei rangadón igyekeztek megtörni rossz sorozatukat, ám ez egyáltalán nem ígérkezett könnyű feladatnak a tabella harmadik helyezettje ellen.
Ahogy az várható is volt, a vendéglátók kezdték erősebben a találkozót, s erőfeszítéseiket a 8. percben siker is koronázta, mivel Tóth Gergő találatával megszerezték a vezetést. Nem sokáig örülhetett azonban előnyének a házigazda, mert a 12. percben a DAB idei szezonjának legeredményesebb játékosa, Philip Bushbacher egalizálni tudott, így kezdődhetett minden elölről (1-1).

A hazaiaknak sajnos erre is volt válaszuk, újra beleerősítettek, s Mitchell Holmberg 18. percben szerzett találatával újra magukhoz ragadták az előnyt (2-1).
A második felvonást emberhátrányban kezdte csapatunk, ám sikerült kivédekezni a kétperces fehérvári fórt. Mennie kellett előre az egyenlítésért az Acélbikáknak, ám a vendéglátók jól védekeztek, így csak nem akart megszületni a mieink második találata. Ehhez a legközelebb a 35. percben jártak a mieink, amikor egy percig kettős emberelőnyben játszhattak, ám ekkor sem sikerült túljárniuk a volt dunaújvárosi Janis Kalnins eszén. Szerencsére a harmad hajrájában a hazaiak is elpuskáztak egy fórt, ám ennek ellenére is ők vonulhattak minimális előnnyel az újabb pihenőre.

A harmadik felvonásban mindenképpen gólt, gólokat kellett szereznie csapatunknak ahhoz, hogy pontot szerezzen, s erre mindössze ötven másodpercet kellett várni, mert Milan Garret másodszor is egálra hozta az állást (2-2). Mindössze hat percig érezhettük magunkénak az egyik pontot, mert Holmberg második találatával újra magához ragadta a vezetést a fehérvári alakulat, s mikor az 56. percben Krogh is gólra váltott egy emberelőnyt, végleg eldőlt a találkozó, melyet 4-2-re nyert meg a Volán, míg Acélbikáink sorozatban tizenegyedik mérkőzésüket veszítették el.

Fehérvár AV19 – DAB 4-2 (2-1, 0-0, 2-1)

DAB: Duschek, Smith (1), Durak, McCann, Garret 1, Peterdi (1), Lencsés, Rasulov, Revák (1), Borbás (1), Bushbacher 1, Hruby, Dörök, Léránt, Szepessy B., Nagy, Pál, Mátyásy, Odnoga, Németh. Vezetőedző: Lee Gilbert.