május 3, 2024

Esély nélkül

160108_hokihonlap1

Korán megszerzett előnyét végig biztosan őrizte, s teljesen megérdemelt, 4-1-es győzelmet az Acélbikák elleni dunaújvárosi mérkőzésen a MAC jégkorong csapata.

A Mol Liga második helyén álló MAC együttesét fogadta a Dunaújvárosi Acélbikák jégkorong csapata ma este a Dunaújvárosi Jégcsarnokban. Peterdiékre komoly nyomás nehezedett, hiszen ha a Bikák komolyan gondolják a rájátszásba jutást, úgy minden pontra szükségük van, hogy odaérjenek a hat közé, ezért egy igazán hajtós, kemény találkozóra számítottunk. A vártnak megfelelően nagy lendülettel kezdtek a csapatok, majd az első védésre Duscheknek volt szüksége, aki a vendégek távoli lövését könnyedén tartotta magánál. Sajnos az első találatra nem kellett sokat várni, hiszen a harmadik perc végén a kapuvasról kicsorgó pakkot McDonald csúsztatta a kapuba (0-1). Sajnos újabb egy perc elteltével növelte előnyét a fővárosi alakulat. Remekül felépített kontra végén Németh emelt a hálóba (0-2).

A MAC a vezetés birtokában még jobban fokozta a tempót és a hazai kapu előtti nyomást, így beszorítva a Bikákat saját harmadukba. Ha néha sikerült megszerezni a korongot, azt megjátszani sem sikerült. Schmál kiállítása hozta meg az első igazi hazai helyzetet, ekkor Borbás próbálta közelről betuszkolni a pakkot, de a fór kimaradt. A harmad hajrájában a vendégek tempóját sikerült megközelíteni, ekkor a kapujuk elé is oda tudtunk kerülni, igaz helyzetig nem jutottunk.

A második harmadot szilveszteri hangulatú tűzijátékkal kezdte Majoross Gergely csapata, akik kapuvasig, majd oldalhálóig eljutottak, de az előnyt növelniük nem sikerült. A mieink közül Revák ébredt a leghamarabb, aki egy távoli lövéssel dolgoztatta meg Aranyt. Ettől a többiek is kedvet kaptak. Lencsés bombájába szúrt bele Garrett, de a kapuvas megmentette a MAC-ot a góltól, majd Smith és Vazan korongja kerülte el a ketrecet. A játék ezen szakaszában sikerült meglepni egy, az ütközéseket bátran felvállaló játékkal a fővárosi együttest, ezzel percekre átvenni az irányítást. Ezt azonban egy újabb McDonald-találat, majd 39 másodperccel később Saarenpaa gólja megtörni látszott (0-4).

Szerencsére a becsülettel jégkorongozó Bikák nem adták fel a küzdelmet, melynek eredménye Garrett betörése után érett góllá (1-4). Aranynak Peterdi, majd Durák és Smith lövését kellett hatástalanítania, de az igazi ziccer Borbás korongszerzése után alakult ki, akinek passzát Bushbacher válthatta volna gólra.
A záró harmad nem kezdődött öldöklő iramban, de akadtak szép jelenetek. Ilyen volt Németh Péter korongszerzése és távoli lövése, vagy Smith kapu elé betörése. A felzárkózásra szánt idő azonban vészesen fogyott, ami a MAC malmára hajtotta a vizet, akik jól őrizték háromgólos előnyüket, melyet Quinn növelhetett volna, de Duschek szépen védett. A 49. percben csak a szerencsének kellett volna mellénk szegődnie ahhoz, hogy közelebb férkőzzünk a vendégekhez, de a kapu előtt pár méterre ide-oda pattogó korongot nem sikerült megszelídíteniük csatárainknak.

Stipsicz tesztelte kapusunkat, majd Sós játékvezető a hazai szurkolók idegeit Revák kérdéses kiállításakor. Ezt McDonald köszönte meg, aki hatalmas kapuvasat lőtt, de végül sikerült kivédekezni az emberhátrányt. Vasig Garrett révén a Bikák is eljutottak, majd Peterdi korongszerzése után újabb nagy helyzetig, azonban az kimaradt. A vége előtt két és fél perccel Tokaji kiállítása alatt számos lehetőséget dolgozott ki a speciális sorunk, a gól azonban elmaradt. A MAC végül megérdemelten nyerte a találkozót, melyből a mieinknek azt az energiát kell magukkal vinniük, melyet a második és a harmadik húsz percben mutattak.

DAB – MAC Budapest 1-4 (0-2,1-2, 0-0)

DAB: Duschek, Lencsés, Durak, Rasulov, Mátyásy, Pál, Hruby, Németh, Szepessy M., Szepessy B., Borbás, Bushbacher, Smith, Revák, Magosi, Léránt, Dörök, Odnoga, Garrett 1, Peterdi, Vazan (1). Vezetőedző: Lee Gilbert.

MAC Budapest: Arany – Nagy P., Quinn (1), Klempa (1), Nagy K. (1), Pozsgai, Saarenpaa 1, McDonald 2, Tóth, Stripsicz, Bödök, Tokaji, Terbócs, Schmál (1), Németh A. 1, Mestyán, Egyed, Jászai, Németh Á., Hayes, Szappanos. Vezetőedző: Majoross Gergely.