április 27, 2024

Szoros vereség a Jegesmedvéktől

Alaposan megnehezítették Acélbikáink a DVTK Jegesmedvék dolgát a két gárda ma esti mérkőzésén, ám a kapu előtt pontosabb vendégek végül 3-1-es sikerrel vitték el a pontokat Dunaújvárosból.

A DVTK Jegesmedvék elleni hazai összecsapással folytatta az Erste Liga alapszakaszának küzdelmeit a Dunaújvárosi Acélbikák jégkorong csapata ma délután öt órától, s ugyan a találkozó esélyesének egyértelműen a vendégcsapat számított, a DAB drukkerei természetesen bíztak abban, hogy sikerül megnehezíteni a remek erőkből álló miskolciak dolgát.

Az első percekben ez sikerült is, ám hiába játszott kétszer is fórban az Acélbikák alakulata, a négy a négy ellen sokkal veszélyesebb miskolciak a Walker remek lövésével a 8. percben megszerezték a vezetést (0-1). ahogy az idén már többször is előfordult, a bekapott gól után gyorsan jött sajnos a második, miután Mihalik próbálkozása is átcsúszott Kovács kapuson a 10. perc elején (0-2). A fizikálisan erősebb vendégek a folytatásban is lényegesen veszélyesebben játszottak, s bár volt helyzete a Bikáknak is, az első harmad végén biztosan, 2-0-ra vezetett a DVTK.

A második etap elején Bobcek erőszakoskodott ki magának négy perc kiállítást, melyet könyörtelenül kihasznált a DVTK, s Szabad Kevin szerencsés találatával tovább növelte előnyét a 23. percben (0-3). A Gudas-gárda ennek ellenére sem adta fel a küzdelmet, mindent elkövetett, hogy szorosabbá tegye a meccset, s ez a 35. percben össze is jött, miután Szécsi Patrik vágott be egy kettős emberelőnyt (1-3).

A harmadik húsz percet nagy elánnal kezdték a Bikák, bár ehhez kellett a vendégek kissé fegyelmezetlen játéka is, ám ettől még tény, inkább a hazaiak játékában volt benne a gól. Sajnos benne is maradt, ráadásul az utolsó öt-hat percben már mintha fogyott is volna a levegő, így a Jegesmedvék egyre veszélyesebben támadták a DAB kapuját, de a védelem és Kovács kapus becsülettel tette a dolgát. A véghajrában még így is felcsillant a remény a felzárkózásra, mert Török harcolt ki újabb emberelőnyt, ám hiába jutottak el több helyzetig is a Bikák, az eredmény már nem változott, így a DVTK 3-1-es sikerével ért véget az összecsapás.

DAB – DVTK Jegesmedvék 1-3 (0-2, 1-1, 0-0)

DAB: Kovács – Erdély, Pozsár, Dudkin, Szappanos, Horváth Á. – Benke, Bobcek (1), Németh P., Szűcs, Török (1) – Bubnov, Szécsi 1, Lőczi, Németh Á., Pinczés – Druja, Marosi, Gebei G., Somogyi, Tamás. Vezetőedző: Leo Gudas.

DVTK: Kiss B. – Doetzel (1), Hadobás (1), Galanisz (1), Ritó, Walker 1 – Hyvarinen, Wehrs, Miskolczi, Szabad 1, Vojtkó – Kiss R., Szirányi (1), Farkas M., Galajda, Lövei – Farkas O., Mattyasovszky, Mihalik 1, Pecsét. Vezetőedző: Tokaji Viktor.