május 4, 2024

Szoros vereség a címvédő otthonában

Hiába vezetett két harmad után még 3-2-re, végül 5-3-as vereséget szenvedett a Gyergyói HK otthonában a Dunaújvárosi Acélbikák jégkorong csapata az Erste Ligában.

A címvédő Gyergyói HK otthonában zárta idei első erdélyi túráját a Dunaújvárosi Acélbikák jégkorong csapata vasárnap este. A meccs esélyesének a vendéglátók számítottak, s a Gyergyó erősebben is kezdett, bőven adva munkát Tóth kapusnak, aki a 18. percig tartotta remek védésekkel az Acélbikákat, ám ekkor egy buli utáni kipattanót Sárpátki már nem hibázott el közvetlen közelről (1-0). Niko Eronen alakulata remekül reagált a kapott gólra, s letámadásával zavarba is hozta ellenfelét sőt, a gyergyói vezetés után 21 másodperccel egy méretes védelmi hibát Szalma használt ki, így az első szünetre 1-1-es állással vonultak a felek.

A második felvonás kiegyenlített játékkal kezdődött, akadtak mindkét oldalon lehetőségek, ám a következő gólt a hazaiak szerezték Bodó révén, aki egy kapu mögül visszatett pakkot vágott a hálóba (2-1). Ahogy az első harmadban, a másodikban sem estek kétségbe a Bikák, miután hátrányba kerültek, ugyanis Svars emberelőnyös bombájával a 33. perc derekán egalizáltak (2-2). Két perc elteltével már a mieinknél volt az előny, ráadásul nem is akármilyen góllal: Elomaa bravúros mozdulattal, a kapu mögül emelte át a pakkot a ketrec előtt álló Szalmához, aki nem hibázta el a ziccert (2-3).

A harmadik húsz percben keményen támadott a Gyergyó az egyenlítésért, s a 46. percben össze is hozták harmadik góljukat, miután egy tévesen befújt tilos felszabadítást követően Orban passzát Bodó lőtte a bal felsőbe közelről (3-3). Két perc múlva lekontrázta a Bikákat a Gyergyó, s Orban már a vezetést is megszerezte csaparának (4-3). A bikák mentek előre becsülettel, ám lehetőségeik kimaradtak, de másfél perccel a meccs vége előtt Bodó egy szép egyéni megoldás végén eldöntötte a meccset, melyet végül 5-3-ra nyert meg a címvédő az ismét remekül küzdő DAB ellen, mely egy ponttal zárta erdélyi túráját úgy, hogy ebben a négy napban azért lényegesen több volt.