április 28, 2024

Szoros, de vereség

Nagyot küzdöttek, de sajnos a Debrecen elleni mérkőzés után is pont nélkül kellett elhagyniuk a pályát Acélbikáinknak.

A tegnapi edzőváltás után Borbás Gergely irányításával, de erősen tartalékosan utazott el debreceni találkozójára ma este a Dunaújvárosi Acélbikák jégkorong csapata, mely Hughson kapus mellett Odnoga, Dansereau, Török, Azari és Phillips játékára sem számíthatott az Erste Liga második helyén álló DEAC ellen.

A mieink erősen felforgatott sorösszeállításokkal léptek tehát pályára, s ezt már a 2. percben kihasználta a házigazda, mely Dalecky révén korán meg is szerezte a vezetést (1-0). A folytatásban igyekezett összeszedetten játszani együttesünk, sikerült is stabilizálni védekezését sőt, előbb szimpla, majd kettős fórban támadhatta a debreceni ketrecet, ám sajnos itt is látszott a kulcsjátékosok hiánya, így nem tudott élni ezzel a lehetőséggel. A folytatásban inkább a DEAC irányította a játékot, kapuvasig is eljutottak a Musial-tanítványok, akik az utolsó két percben már emberelőnyben próbálták növelni előnyüket, szerencsére sikertelenül.

A második felvonás nagy dunaújvárosi helyzetekkel kezdődött, bőven volt dolga Hetényi kapusnak, aki sajnos rendre hatástalanította a mieink próbálkozásait. Egészen a 28. percig, mikor a mieink fölénye végre góllá érett, s Mazurek kapu mögül visszatett korongját Németh Péter lőtte a kapu bal sarkába (1-1). Az egyenlítés után előbb a mieink, majd a vendéglátók játszhattak újra emberfórban, ám Hetényi és Pinczés is fogta, amit kellett, így még a 36. percben is 1-1-es mutatott az eredményjelző. a hajrában nagy erőket mozgósított a DEAC a vezetés megszerzéséért, de gólig nem jutott, így a harmadik felvonásra maradt a döntés.

Melynek elején azonnal egy könnyen befújt emberelőnybe került a házigazda, melyből alaposan megsorozták Pinczést a debreceniek, aki egy ideig állta a sarat, ám Novotny 44. perces lövésére már nem volt ellenszere (2-1). A második DEAC-találat után is irányította a meccset a Musial-csapat, s bár az 53. percben szimpla, majd másfél perccel később kettős emberelőnybe kerültek a Bikák, ám Hetényi eszén továbbra sem tudtak túljárni. Erre sajnos rá is fáztak a mieink, mert az 56. perc elején Molnár lőtt éles szögből nagy gólt, s ezzel végleg eldőlni látszott az összecsapás (3-1). Az utolsó másodpercekre kapusát is lehozta Borbás Gergely, ám az eredmény már nem változott, így a DEAC végül 3-1-es sikerrel tartotta otthon a pontokat.

DEAC – DAB 3-1 (1-0, 0-1, 2-0)

DEAC: Hetényi – Berta, Filbrandt, Kozma, Molnár 1, Szűcs – Kloz (1), Vokla, Dalecky 1, Izacky (2), Novotny 1 – Kiss R., Sándor (1), Hári, Kulesov, Pesztunov (1) – Bogesic, Kiss P., Mazzag, Mihalik. Vezetőedző: David Musial.

DAB: Pinczés B. – Jakabfy, Mestyán, Dósa, Pihlqvist, Pinczés O. – Kovács, Nilsson, Pozsár, St. Pierre, Szappanos – Hruby, Lencsés, Mazurek (1), Németh 1, Tamás (1) – Gebei B., Barna, Gebei G., Somogyi N. Edző: Borbás Gergely.

(Kép forrása: DEAC)