május 4, 2024

Szép siker a Debrecen ellen

A mérkőzés nagyobbik részében jobban, motiváltabban játszott a tabella második helyezettjénél együttesünk, így megérdemelt, 4-2-es győzelemnek örülhettünk a Debrecen ellen.

DSC_0779

A 8. helyen álló Dunaújváros a jelenleg második Debrecent fogadta abban a jégkorong MOL Ligában, amely újabb érdekességeket tartogatott mára. Ezek közül az első, hogy a DAB hivatalosan is bejelentette a 22 éves lett hátvéd, Nikita Kolesnikovs leigazolását, aki várhatóan szerdán csatlakozik a kerethez, de a nagyobb „durranást” a Brassó bejelentése okozta, akik a mai nappal kijelentették: számukra fontosabb a hazai sorozat, mint a MOL Liga. Ez azt jelenti, hogy a folytatásban a fiatalokkal állnak ki a két nemzetet összekötő bajnokságban. Visszatérve a Debrecen elleni összecsapásra, a hazai közönség hasonló küzdelmet várt csapatától, mint legutóbb a Miskolc ellen, melyre alapot adott az is, hogy a vendégek remekül szerepelnek idegenben, hiszen az eddigi öt meccsükből mindössze egyszer, akkor is csak hosszabbításban, a Brassó ellen szenvedtek vereséget.DSC_0710

Az óvatos kezdést követően az első védést Duschek mutatta be, majd Hruby ült le két percre a büntetőpadra, melyet minden nehézség nélkül sikerült kivédekezni. A 7. percben Németh mutatott be óriási cselt, mely után Odnoga szerezte meg a hazaiaknak a vezetést (1-0). A következő cserében Szepessy Máté növelhette volna az előnyt egy kiugrást követően. Két perccel később viszont már nem örülhettünk az előnyünknek, hiszen Berta ragasztott hatalmas gólt Duschek kapujába (1-1).  A folytatásban kiegyenlített küzdelmet láthattunk, majd Peterdi zseniális megmozdulása után Smith fejezte be góllal a hazai akciót (2-1). A vége előtt három perccel emberelőnybe kerültünk, de ez sajnos nem hozott szerencsét, mivel egy, a védekező harmadban történt korongvesztést követően Vaszjunyin egyenlített (2-2).DSC_0717

A második húsz perc első harmada visszafogott tempót, kiegyenlített küzdelmet hozott, kapuralövések nélkül. Ezt a csendet Szepessy Máté törte meg, de Vay Ádám fantasztikus reflexszel védett. Sebességet váltott a DAB, kettős emberelőnybe is került, de nem tudott élni a lehetőséggel. A Debrecen viszont a harmad hajrájában kis híján megszerezte a vezetést, de mivel a korong a játékvezetői sípszó után csorgott a kapuba, a gólt érvénytelenítették a bírók. Nem úgy Szepessy Máté lökete után, aki egy bulit követően a lecsorgó pakkot vágta a ketrecbe (3-2). A harmadik harmadot kitűnően, nagy sebességgel kezdte a Dunaújváros. Két esetben is emberelőnybe került, de ezekből sem sikerült növelni az előnyt. A Debrecen közben sérülés miatt két játékosát vesztette el, így át kellett alakítania a megszokott sorait. A mieinken jobban látszott a győzni akarás, amely az 55. percben góllá is érett. Ekkor a nagy sebességgel kapu elé törő McCann-t akadályozták szabálytalan módszerekkel a vendég védők, aki a jogosan megítélt büntetőt fonákkal emelte a kapuba (4-2). A maradék időben eszeveszett rohanás következett. A Debrecen az egyenlítés reményében teljesen kitámadott, ezzel hátul megnyílt a védelme, de az újvárosi kontrákban nem volt elég átütő erő. A hazaiak jó védekezéssel lezárták a kapu előtti támadó harmadot, és a lefújást követően megérdemelten örültek sikerüknek.DSC_0705

Lee Gilbert (vezetőedző, Dunaújváros): – Egy kicsit lassú volt a játék, amely a sok eladott korong miatt volt. Erre a következőkben jobban kell figyelnünk. A legfontosabb a győzelem, melyet megérdemelten szereztünk meg.

Azari Zsolt (csatár, Dunaújváros): – Egyre jobbak vagyunk, mely amiatt van, mert a sorok egyre jobban összeszoknak. Ahogy megyünk előre, mindig jobbak leszünk. Nagyon motiváltak voltunk, hiszen a tabellán jóval előttünk álló csapat ellen játszottunk. Holnap a MAC következik, amihez erőt kell, hogy merítsünk a mai győzelemből.DSC_0748

Dunaújvárosi Acélbikák – Debreceni HK 4-2 (2-2, 1-0, 1-0)

Játékvezetők: Németh Márton, Halassy György. Vonalbírók: Soós Dániel, Kis-Király Barna.

DAB: Duschek Dávid (Lindoff Breton) – Lencsés Tamás, Rasulov Timur, Azari Zsolt (1), Mátyásy Bence Marcell, Pál Zalán, Hruby Gellért (1), Németh Péter (1), Szepessy Bálint, Szepessy Máté 1, Borbás Gergely (1), Busbacher Philip (1), Smith Bradley 1, Revák Zoltán, Magosi Erik, Léránt René, Odnoga Mátyás 1, Peterdi Imre (1), Nagy Márk Máté, McCann Michael 1. Vezetőedző: Lee Gilbert, Strenk Hunor.