május 18, 2024

Ezúttal egy pont a Debrecen ellen

Drámai körülmények között szenvedett vereséget csapatunk a Debrecen elleni hazai összecsapáson.

DSC_0779

Három napon belül másodszor találkozott a Debrecennel csapatunk, melyben bemutatkozhatott a héten igazolt Nikita Kolesnikovs, aki azonnal az elsőhátvédpár tagjaként kapott szerepet a mérkőzésen. Acélbikáink kiválóan kezdték a meccset, s már a harmadik percben megszerezték a vezetést, méghozzá Németh Péternek köszönhetően, aki Odnoga passzát vágta fordulásból Vay Ádám ketrecébe (1-0). A gyorsan bekapott gól után azonban átvette az irányítást a Debrecen, mely több helyzetet is kialakított Lindoff kapuja előtt, ám a DAB kanadai hálóőre több alkalommal is hárítani tudott. Akadt persze lehetősége a mieinknek is, s bár a befejezésekbe rendre hiba csúszott, az első húsz perc így is hazai vezetéssel ért véget.DSC_0705

A második harmadban lényegesen kiegyenlítettebbé vált az összecsapás, de továbbra sem láthattak magas színvonalú játékot a mérkőzésre kilátogatók, jobbára a küzdelem dominált a jégen. A legnagyobb izgalmakat az a közel két perc hozta, míg kettős emberelőnyben játszhatott a vendégcsapat, de a Bikák önfeláldozó védekezéssel, valamint Liondoff két nagy bravúrjával kihúzták a kritikus időszakot. A harmad hajrájában fölénybe került Lee Gilbert együttese, ám Vay eszén nem tudtak túljárni játékosaink, így a harmadik etap előtt továbbra is a DAB állt közelebb a sikerhez.DSC_0710
A harmadik húsz perc elején Borbás lőtt kapuvasat, majd szinte a semmiből egyenlített a Debrecen, amihez persze kellett az Acélbikák védelmének kihagyása is, s ezt Kovács büntette egy közelről lőtt köténygóllal (1-1). Az 55. percben nagyon nehéz helyzete kerültek a mieink, hiszen Szepessy Mátét és Bradley Smith-t is kiállították a játékvezetők, s a kettős fórt most ki is használta a vendégcsapat, mely Kaskov lövésével átvette a vezetést (1-2). Nem sokáig örülhettek azonban ennek a vendégek sem, mert Borbás éles szögből leadott lövése valahogy átcsorgott a gólvonalon, s ugyan a vendégek hevesen reklamáltak, a játékvezetők megadták a találatot (2-2).DSC_0747

A rendes játékidőben nem született újabb gól, így jöhetett a hosszabbítás, melyben a Debrecen volt aktívabb, ám győztes góljukhoz ismét komoly hazai fegyelmezetlenség kellett. A támadó harmadban, emberelőnyben veszített ugyanis korongot együttesünk, melynek játékosai nem vették komolyan az előre törő Trosint, aki ezt köszönte szépe, s előbb elfektette Smith-t, majd Duschek mellett is elhúzva a pakkot, belőtte a vendégek harmadik, mérkőzést eldöntő találatát (2-3). Acélbikáink nem játszottak jól a mai nap, talán az elmúlt hat napban lejátszott négy meccs miatt, de nem voltak frissek, sok fegyelmezetlenségek követtek el, s ennek így csak vereség lehetett a vége.DSC_0717

DAB – Debrecen 2-3 (1-0, 0-0, 1-2, 0-1) hosszabbítás után

DAB: Lindoff (Duschek), Raslov, Kolesnikovs, Azari, McCann, Peterdi, Hruby, Lencsés, Bushbacher, Borbás 1, Szepessy M., Léránt, Smith, Szepessy B., Odnoga (1), Németh P. 1, Nagy, Pál, Revák, Magosi, Mátyásy. Vezetőedző: Lee Gilbert.