május 5, 2024

Ezért kár volt

Hiába vezetett az 50. percben még két góllal, végül 4-3-as vereséget szenvedett a HSC Csíkszeredától együttesünk.

DSC_1017

A HSC Csíkszereda ellen korcsolyáztak jégre ma este a DAB hokisai, akik mindenképpen szerettek volna visszavágni vetélytársuknak az Erdélyben elszenvedett 5-2-es vereségért. A kezdésre nem is lehetett panasza a dunaújvárosi drukkereknek, hiszen már a második percben megszerezte a vezetést a DAB, méghozzá Borbás találatával, aki közelről emelt elegánsan a jobb felső sarokba (1-0).A folytatás már nem volt ennyire örömteli, mert az első hazai gól után érthetetlenül szétesett a mieink játéka, s csak az volt a szerencsénk, hogy a vendégek is nagyon gyenge napot fogtak ki.
A második harmadot viszont sokkal jobban kezdte a HSC, mely sokáig kapuja elé szorította együttesünket, majd a 25. percben Bors Huba emberelőnyös találatával megérdemelten egyenlítette ki az eredményt (1-1).DSC_1032

Nem sokat kellett várni a válaszra sem, mert újra felpörgött a DAB, s miután egy Peterdi-lövés kipattant Peksa kapusról, Azari nem teketóriázott sokat, s kapásból kilőtte a bal felső sarkot (2-1). A folytatás sem hozott magas színvonalú játékot, egymás hibáiból éltek a csapatok, s mivel volt belőlük rendesen, így sorozatban jöttek a helyzetek is, ám a vendégek hálóőre és Duschek kapus is bravúrok sorozatával tartotta az eredményt.
A harmadik húsz percben is nagyon csapkodó volt a játék, de az 49. percben így is megszerezte harmadik találatát Lee Gilbert csapata, mert Hruby korongszerzése után Revák passzolt pontosan Németh Péterhez, aki a kapus botja mellett a ketrec közepébe lőtt (3-1). Nehezen megszerzett vezetését azonban egy perc alatt leadta a DAB, miután két ordító védelmi hibát is góllal büntetett az ellenfél,így az 53. perc elején ismét 3-3-at mutatott az eredményjelző.DSC_0988

A vendégek harmadik találatánál a lett Tambijevs maradt a jégen mozdulatlanul, azonnal berohantak hozzá a mentősök, de szerencsére nem történt komoly baja, saját lábán hagyhatta el a jeget, s folytatni tudta a játékot.
A mérkőzésből hátralévő időben mindkét gárda megszerezhette volna a három pontot, ám a lehetőségek kimaradtak, csakúgy, mint a hosszabbítás hét percében, így büntetőlövések döntöttek a pontok sorsáról. A lutriból a vendégek jöttek ki jobban, hiszen Berlev betalált Duschek kapujába, míg a mieink mind a három csatára kihagyta rávezetését, így a kevesebbet hibázó Csíkszereda végül 4-3-as győzelemmel távozhatott a DunaújvárosiJégcsarnokból, míg Acélbikáink ismét csak magukat okolhatják azért, hogy nem tudták legyőzni ellenfelüket.DSC_1035

DAB – HSC Csíkszereda 3-4 (1-0, 1-1, 1-2, 0-0, 0-1) – büntetőkkel

DAB: Duschek, Rasulov, Kolesnikovs, Azari 1, MacCann (1), Peterdi (1), Lencsés, Hruby (1), Bushbacher (1), Borbás 1, Szepessy M., Léránt, Smith (1), Szepessy B., Odnoga, Németh P. 1, Pál, Revák (1), Magosi, Nagy. Vezetőedző: Lee Gilbert.

HSC Csíkszereda: Peksa, Ozols 1 (1), Bors 1, Tambijevs (3), Antal, Berlev 2 (1), Salló, Kuzman, Mihály, Moldován, Farkas, Gecse, Bednár, Molnár Zs., Molnár Z., Mahdzeyeu, Kropotin, Okos, Bíró. Vezetőedző: Artur Otiabrev.