május 4, 2024

Súlyos vereség a Jegesmedvéktől

Mindkét kapu előtt rengeteg hibával játszott együttesünk a DVTK ellen, így még a szoros meccsre sem volt esélye Miskolcon.

Miskolcon, az egyre jobb formát mutató, s a közelmúltban kiválóan erősítő DVTK Jegesmedvék otthonában folytatta az Erste Liga küzdelmeit a Dunaújvárosi Acélbikák jégkorong csapata ma este hat órától úgy, hogy a DAB-tól ezúttal hiányzott a Brassó ellen duplázó Török Viktor, illetve Bobcek is.

Ahogy várható volt, nagy elánnal vetették magukat csatába a házigazdák, s nyomásuknak már 45 másodperc elteltével meg is lett az eredménye, mert egy Krajcovic védés után Szirányi a kapu mögül lőtte rá a korongot hálóőrünkre úgy, hogy a pakk a mamutról csorgott a ketrecbe (1-0). A folytatás nyílt sisakos, oda-vissza játékot hozott, s bár továbbra is a hazaiak irányítottak, a Bikáknak is akadtak lehetőségeik, ám ezekkel nem tudtak élni a csatárok. A harmad hajrájában kétszer is emberelőnybe került a DVTK gárdája, s bár az elsőt még kivédekezték a mieink, a másodikból Parnham ért bele Wehrs lövésébe gólt érően, megduplázva ezzel a miskolciak előnyét (2-0).

Az első harmadot sem kezdte jól együttesünk, de a másodikat katasztrofálisan indították a Bikák, ugyanis már a 11. másodpercben elvédekezte magát a DAB, melyből Hajnik lőtt könnyű gólt, majd 23. percben az ellenfél harmadában adták el a korongot a mieink, amiből Mattyasovszky szólózott eredményesen, s máris 4-0-s hazai fórt mutatott a kijelző. Stuchlik hamar szépíthetett volna, de óriási ziccerben hibázott, nem úgy Galanisz, aki egy újabb dunaújvárosi hátrány alatt volt eredményes a 28. percben, végleg eldöntve ezzel a pontok sorsát (5-0). A Bikák sajnos továbbra sem tudtak felnőni a feladathoz, miközben a hazaiaknak ekkor minden sikerült, így Farkas beleérős találata után már időt is kellett kérnie a szakvezetésnek a 30. percben (6-0). A miskolciak lendületét egy kiállítás törte meg, de hiába alakított ki több ziccert is együttesünk, továbbra is be volt oltva gól ellen. A házigazdák fórjátéka lényegesen jobb volt, ezt Walker bizonyította a 36. percben, még kínosabb helyzetbe hozva ezzel a Bikákat (7-0). Az utolsó percekben Rybchyk hagyott ki újabb tiszta ziccert, s bár mindössze négy másodperccel a harmad vége előtt egy szép csel után végre kilőtte a bal felsőt, ám így sem ígért semmi izgalmat a záró felvonás (7-1).

Mely egészen az 55. percig nem hozott újabb találatot, ám az ötödik dunaújvárosi kiállításból már negyedik emberfóros gólját ütötte a DVTK, s hogy még rosszabb legyen az esténk, arról Seto gondoskodott egy beleérős találattal az 57. percben, kialakítva ezzel a 9-1-es hazai sikert jelentő végeredményt.

DVTK Jegesmedvék – DAB 9-1 (2-0, 5-1, 2-0)

DVTK: Kiss – Wehrs (3), Doetzel (1), Walker 1 (1), Parnham 1, Seto 1 (2) – Hadobás (1), Szirányi 1 (1), Galajda (1), Galanisz 1 (3), Hajnik 1 – Illés (1), Vojtkó (1), Mattyasovszky 1, Miskolczi (1), Elgestal 1 (1) – Farkas O. (1), Pecsét, Ritó, Farkas M. 1, Szabad. Edző: Tokaji Viktor.

DAB: Krajcovic – Szécsi, Tkachenko, Szappanos, Horváth, Németh Á. – Erdély, Benke, Tamás, Stuchlik, Szűcs (1) – Lescovs, Druja, Pinczés O., Németh P., Rybchyk 1 – Pozsár, Bubnov, Lőczi, Somogyi, Marosi. Edző: Azari Zsolt.