április 29, 2024

Pontos miskolci évzáró

Hatalmas csata után, büntetőkkel szenvedett 4-3-as vereséget együttesünk a DVTK Jegesmedvék otthonában az év utolsó mérkőzésén.

Miskolcon, a DVTK Jegesmedvék elleni találkozóval zárták az idei esztendőt Acélbikáink felnőtt hokisai. A két tartalékos csapat csatájában a hazaiak számítottak esélyesebbnek, ám a mieink természetesen a bravúr reményében vágtak neki a mérkőzésnek.

Melynek elején a miskolciak kezdtek valamivel aktívabban, ám a Bikák remekül védték kapujuk előterét sőt, több ellentámadásra is jutotta erejükből. Hiába játszott fölényben a házigazda, egy remek korongszerzés után Török óriási gólt lőtt a rövid felsőbe a 9. perc elején, megszerezve ezzel a vezetést a mieinknek (0-1). A hazaiak igyekeztek még egy lapáttal rátenni a tempóra, de hokisaink továbbra is fegyelmezetten védekeztek, Krajcovic is hozta, amit kellett, így sem egyenlő létszámban, sem emberelőnyben nem tudott egyenlíteni a DVTK. A 15. percben, a kivédekezett emberhátrány után Szűcs küzdött meg a korongért a semleges harmadban, majd Németh Péter elé tálalt, aki Duschek kesztyűje mellett a bal alsóba küldte a pakkot, s mivel a hátralévő öt percben is sikerült megóvni kapunkat a góltól, az első szünetre 2-0-s dunaújvárosi fórral vonultak a felek.

A fordulást követően sajnos szűk öt perc kellett ahhoz, hogy egyenlítsenek a házigazdák, igaz ebből sajnos két csúnyán eladott koronggal a mieink is hozzájárultak, ám ettől még tény, hogy Pecsét és Mihalik találataival egalizált a DVTK (2-2). Nem sokkal később megkapta első emberelőnyét együttesünk, melyből Török találta meg kiváló passzal a kapu torkában álló Szűcsöt, aki a közelről nem is hibázott, így újra nálunk volt az előny (2-3). A következő emberelőnyből sajnos csak helyzetekig jutottak hokisaink, gólig nem, majd közel négy percig szimpla és kettős hátrányban kellett védekeznie Erélyéknek, de sikerült kivédekezni ezt az időszakot is, vagyis az utolsó etapot 3-2-es előnyből kezdhették meg a Bikák.

A harmadik felvonás első igazán nagy helyzete Gebei előtt adódott, de Duschek bravúrral védeni tudott, majd a 45. percben Lövei lőtt kissé ütemtelenül, s ez sajnos meglepte Krajcovicot, így kezdődhetett minden elölről (3-3). Az 53. percben megkapta negyedik emberelőnyét is a DVTK, de ezt is kivédekezték a mieink, akik Szappanos fonákjával jártak közel ismét a gólhoz, de Duschek ezúttal is hárított. Az utolsó percben óriási esélyt kapott a Jegesmedvék gárdája, mely büntetőhöz jutott, de Galanisz rávezetését védeni tudta Krajcovic, így 3-3-as eredménnyel ért véget a rendes játékidő, vagyis jöhetett a ráadás.

Melynek öt perce nagy csatát, de gólt nem hozott, pedig Szűcs kezében benne volt a győzelem az utolsó pillanatokban, így rávezetések döntöttek a pontok sorsáról. A büntetőket sajnos a miskolciak lőtték pontosabban, s a 10. párban, Galanisz sikeres lövésével kicsikarták a győzelmet, de a mieinknek sem kell búslakodniuk, mert nagyon értékes pontot szereztek, ami még sokat jelenthet a végelszámolásnál (4-3).

DVTK Jegesmedvék – DAB 4-3 (0-2, 2-1, 1-0, 0-0, 1-0) – büntetőkkel

DVTK: Duschek – Vojtkó (1), Szirányi B. / Illés, Doetzel / Kiss R., Kamarási – Walker, Galanisz 1, Mihalik 1 / Galajda, Mattyasovszky, Lövei 1 / Ritó (1), Miskolczi (1), Farkas M. / Pecsét 1, Károly (1). Megbízott edző: Rusznyák Szilárd.

DAB: Krajcovic – Bubnov, Pozsár / Benke, Bobcek (1) / Erdély B., Szécsi / Druja, Tkacsenko – Szappanos, Kabatajev, Tamás / Németh P. 1, Török 1 (1), Szűcs I. 1 (1) / Pinczés, Németh Á., Gebei G. / Lőczi, Marosi. Megbízott edző: Azari Zsolt.

Kép forrása: DVTK Jegesmedvék