április 29, 2024

Pontok a sírból

Háromgólos hátrányból fordítva, hosszabbítás után aratott 4-3-as győzelmet együttesünk a Titánok elleni győri összecsapáson.

A Titánok elleni győri összecsapással folytatta az Erste Liga küzdelmeit pénteken este fél héttől a Dunaújvárosi Acélbikák jégkorong csapata, mely az UTE elleni 3-2-es vereség után a javítás, a győzelem reményében vágott neki újabb találkozójának a sorozat alapszakaszában.

Sajnos az összecsapás eleje ezúttal sem úgy alakult, ahogy azt a mieink eltervezték, mert a 3. perc elején Bacashihua és egyik védője nem értették meg egymás a kapu mögött, s ezt Balogh használta ki, aki az alapvonal mögül visszakanyarodva húzta az üres kapuba a pakkot (1-0). A folytatásban sem volt túl sok öröm, mert a mieink látványosan nem találták játékukat, míg védekezésben sokat hibáztak, s mikor a 8. perc elején ezt Luusuaniemi is kihasználta, már 2-0-ra vezetek a házigazdák. Kétgólos előnye tudatában a Titánok nyugodtan játszhattak, míg a mieink továbbra is nagyon görcsösen tették a korongot, s bár emberelőnyben voltak már lehetőségeik, ezekkel sem tudtak élni jégkorongozóink. A 18. percben megkapta első fórját a hazai csapat is, de újabb gól ebből már nem született, így az első felvonás végén a dunaújvárosi hibákat könyörtelenül kihasználó vendéglátók vonulhattak előnnyel a pihenőre.

A második harmadot lényegesen erősebben kezdték a Bikák, egymás után alakították ki lehetőségeiket, ám Gyenes eszén egyenlő létszámban és emberelőnyben sem tudtak túljárni. A mieink lendületét Pozsár kiállítása törte meg, s ugyan ezt a két percet is kivédekezték Leo Gudas tanítványai, a folytatásban már sokkal kiegyenlítettebb csatát vívtak egymással a felek. Volt dolga Gyenesnek és Bacashihuának is, de hokisaink sajnos továbbra sem találták a jó megoldásokat ellenfelük kapuja előtt. A 35. percben újabb emberelőnyt kaptak a Bikák, de a biztató első perc után még bevinni sem tudták a harmadba a pakkot. Pihlqvist, majd Szappanos került ziccerbe a véghajrához közeledve, ám a párharcokat továbbra is Gyenes nyerte. Másfél perccel a harmad vége előtt megkapta harmadik fórját a hazai csapat is, amiből teljesen feleslegesen próbáltak támadni a mieink, ráadásul az elveszített koronggal kontráztak a hazaiak, s McNulty találatával háromgólosra növelték előnyüket (3-0).

Az utolsó etapot ismét jobban indították a mieink, négy perc után emberfórt harcoltak ki, s bár sokáig úgy tűnt, hogy ezzel sem élnek, mikor már csak öt másodperc volt az előnyből Pihlqvist passzolt Turcotte elé, aki éles szögből nem hibázott, visszahozva ezzel a Bikák pontszerzési reményeit (3-1). Főleg úgy, hogy az 50. percben a Titánok veszítettek korongot érzékeny helyen, s ebből St. Pierre találta meg jó passzal Dansereaut, akinek nem volt nehéz dolga az üres kapuba lőnie (3-2). Az 54. percben Kovácsot verték orrba, de a vérző sérülés ellenére sem kerültek fórba a Bikák. Az 56. percben viszont már nem úszták meg a hátrányt a hazaiak, s ezzel együtt a dunaújvárosi egyenlítést sem, mert a fórból a születésnapját ma ünneplő Dansereau lőtt óriási gólt (3-3). A gól után ráadásul újra előnybe kerültek a mieink, ám bosszantó módon elcserélték magukat, így az eredmény már nem változott, vagyis jöhetett a ráadás.

Az ötperces hosszabbításban mindkét gárda megszerezhette volna a győztes gólt, de négy és fél percig csak helyzetekig jutottak a felek. A lefújás előtt nem sokkal korongot szereztek az Acélbikák, s a kontra végén Vuorijärvi lőtt fonákkal a hálóba, így háromgólos hátrányból felállva sikerült nyernie együttesünknek, mely vasárnap este Debrecenben folytatja az Erste Liga küzdelmeit.

Titánok – DAB 3-4 (2-0, 1-0, 0-3, 0-1) – hosszabbítás után

Titánok: Gyenes – Erdély, Reiter, Balogh 1, Dézsi, Péter – Nagy, Vas, Almási, Császár (1), Luusuaniemi 1 – Dobmayer, Kóger, Madácsi, Tiainen, Jakimcsuk – McNulty 1, Vincze (1), Ambrus, Németh, Rétfalvi. Vezetőedző: Kasper Vuorinen.

DAB: Bacashihua – Kovács (1), Pozsár, Dansereau 2, St. Pierre (1), Szappanos (2) – Jakabfy, Vuorijärvi 1, Azari, Mazurek, Turcotte 1 – Dósa, Lencsés, Németh, Pihlqvist (1), Török (1) – Gebei B., Subotic, Gebei G., Odnoga, Pinczés O. Vezetőedző: Leo Gudas.