április 26, 2024

Pazar siker a MAC ellen

Remek kezdésének, majd taktikus játékának köszönhetően sima, 6-3-as győzelmet aratott az Acélbikák csapata a MAC Budapest ellen.

A liga egyik legjobb csapatát, a második helyen álló MAC Budapest gárdáját látta vendégül ma este hat órától a Dunaújvárosi Acélbikák jégkorong csapata. A hazaiak legutóbb 6-5-re nyerték a két gárda dunaújvárosi meccsét, ám ezúttal még tíz perc sem telt el a találkozóból, mikor már öt találatnál jártak a kiválóan kezdő Acélbikák. A gólgyártást Németh Péter kezdte meg a 3. percben, majd – sorrendben – Dansereau, Ölander és Nagy Márk mattolta Bálizst, s egyáltalán nem volt véletlen, hogy a vendégek válogatott hálóőre számára már a 7. percben véget ért a meccs (4-0).

A vendégek ekkor kezdtek ébredezni, Terbócs góljával szépítettek, ám Dansereau hamar felavatta a csereként beállt Aranyt is, igaz mindössze tizenegy másodpercig vezetett néggyel a DAB, mert egy komoly védelmi hibát Booras használt ki, így a 9. percben 5-2-es dunaújvárosi vezetést mutatott az eredményjelző. A folytatásban próbálkozott a MAC, de a házigazdák nagyon taktikusan őrizték kapujukat, sokat segítettek az ezúttal is magabiztos Duscheknek, így egészen az 52. percig nem változott az eredmény. Ekkor Escobedo hozta fel kettőre a fővárosiakat, ám a véghajrában hiába kockáztatott a MAC, Becze üres kapura szerzett találata mindent eldöntött: az Acélbikák ezúttal is hat gólt vágtak a MAC-nak, s végül teljesen megérdemelten arattak háromgólos, 6-3-as győzelmet.

DAB – MAC 6-3 (5-2, 0-0, 1-1)

DAB: Duschek, Hruby (2), Ozols, Azari (3), Cseter (1), Dansereau 2, Ölander 1, Pfeil, Becze 1, Borbás, Kaszkov (2), Ladygin, Lencsés (1), Odnoga, Nagy M. 1 (1), Tanka, Lévai, Pál, Léránt, Mátyásy, Németh 1. Edző: Strenk Hunor.

MAC: Bálizs, Escobedo 1, Pozsgai, Nagy K. (2), Booras 1, Könczei (2), Ruikka, Vokla, Silló (1), Roczanov (1), Terbócs 1, Mestyán, Kovács, Somogyi, Nagy G., Jubinville, Lakatos, Majoross, Tóth, Bödök, Schmál, Arany (kapus). Vezetőedző: Majoross Gergely.