május 3, 2024

Ötven percig élt a remény

Sokáig közel járt a bravúrhoz, ám az utolsó tíz percben három gólt kapva szenvedett 6-2-es vereséget együttesünk a Brassó otthonában.

A Brassó ellen kezdte meg erdélyi látogatását a Dunaújvárosi Acélbikák jégkorong csapata ma este fél hattól, s bár az összecsapás esélyesének a remek erőkből álló házigazda számított, a mieink természetesen a bravúr reményében vágtak neki az összecsapásnak.

Melynek elején láthatóan benne volt a Bikák lábában a hosszú utazás, hiszen a vendéglátók már az első percben megszerezték a vezetést Valchar révén, majd nem sokkal később Molnár Zsombor is bevette Kovács ketrecét, így már a 3. percben 2-0-ra vezetett a kék-sárga alakulat. A riasztó kezdés szerencsére nem törte le a mieinket, s a 6. percben Szűcs révén szépítettek, majd egy kivédekezett emberhátrányt követően Rybchyk volt eredményes, vagyis a 11. percben kezdődhetett minden elölről (2-2).

A folytatásban egymás után kapta az emberelőnyöket a Brassó, az első harmad végén újabb kettő, míg a második elején egy hátrányt kellett kivédekeznie Leo Gudas együttesének, ám hiába sikerült átvészelni a kritikus időszakokat, a 26. percben Molnár Zoltán már túljárt Kovács kapus eszén, visszavéve ezzel az előnyt a hazaiaknak (3-2). A második harmadból hátralévő időben az ötödik hazai fórt lehozták kapott gól nélkül a mieink, de az eredmény már nem változott, így minimális brassói vezetéssel várhatták a csapatok a harmadik felvonást.

Melyben szűk tíz percig nem született újabb találat, ám a játékrész derekához közeledve Gajdó Balázs megszerezte a negyedik brassói gólt is, még nehezebb helyzetbe hozva ezzel a mieinket (4-2). Ekkor kapta meg első emberelőnyét a DAB, de ezzel nem tudtak élni hokisaink, nem úgy a Brassó, mely hatodik fórját már nem hibázta el, s Williams lövésével eldöntötte a pontok sorsát, majd Zagidullin 56. percben szerzett találatával alakította ki a 6-2-es brassói sikert jelentő végeredményt.

Brasov Wolves – DAB 6-2 (2-2, 1-0, 3-0)

Brasov Wolves: Tőke – Rasulov (2), Borisenko, Valchar 1, Huard, Machala (1) – Williams 1, Bors (1), Kovács (1), Gliga, Molnár Zs. 1 – Gajdó T., Chernyuk (2), Gajdó B. 1 (1), Molnár Z. 1, Zagidullin 1 (2) – Ráduly, Buda, Szőcs, Vasile A. Vezetőedző: Dave MacQueen.

DAB: Kovács – Pozsár, Bubnov, Szappanos, Kabatayev, Török – Bobcek, Benke, Szűcs 1, Németh P. (2), Rybchyk 1 – Erdély, Szécsi, Németh Á., Horváth (1), Lőczi (1) – Pinczés O., Druja, Marosi, Gebei, Dudkin. Vezetőedző: Leo Gudas.

(Kép forrása: Brasov Wolves)