április 28, 2024

Nem volt esély a fővárosban

Nem tudták megnehezíteni a Ferencváros dolgát az erősen tartalékos Acélbikák az Erste Liga ma esti fordulójában.

Idegenben, a Ferencváros vendégeként játszotta le az idei szezon utolsó előtti mérkőzését a Dunaújvárosi Acélbikák jégkorong csapata az Erste Ligában ma este fél héttől. Együttesünk rendkívül tartalékos felállásban vágott neki a találkozónak, így már az is a bravúr kategóriájába tartozott volna, ha sikerül megszorítania ellenfelét.

A fővárosiak persze nem foglalkoztak a mieink felállásával, úgy kezdtek, ahogy azt elvárták tőlük drukkereik, s már a második percben megszerezték a vezetést Somogyi révén. A folytatásban a kiállítások játszották a főszerepet, Tóth Gergő és Tkachenko bunyója után mindkét játékos ötperces büntetést kapott, majd a Fradi kétszer játszhatott szimpla fórban, míg a mieink egyszer kettősben, ám újabb gólt egyik gárda sem tudott szerezni. A harmadik hazai előnyből viszont már betalált a zöld-fehér alakulat, mely így 2-0-s fórból várhatta a második felvonást.

Melynek eleje nagyon rosszul alakult a mieink számára, ugyanis az első nyolc percben további négy alkalommal mattolta az Acélbikák védelmét Fodor Szabolcs alakulata, így innentől már tényleg csak az lehetett a kérdés, milyen arányban nyerik a meccset a fővárosiak (6-0). Ugyan a következő tíz percben sikerült megúszni az újabb hazai találatokat, a harmad hajrájában egy perc alatt újabb két gólt kaptak a Bikák, így a második szünetre már 8-0-s Fradi-előnnyel vonultak a felek.

A harmadik felvonásra érthetően már nem maradt izgalom, s bár a Fradi továbbra is nagy fölényben játszott, a játékot kisebb betegsége ellenére is vállaló Kovács Dávid sokáig megőrizte ketrecünket a góltól. A végeredményt Roczanov állította be az 58. percben, így a zöld-fehérek végül nagyon sima, 9-0-s győzelemmel tartották otthon a ligapontokat.

FTC-Telekom – DAB 9-0 (2-0, 6-0, 1-0)

FTC: Nagy K. – Boros, McFadden 1 (2), Kulmala 1 (1), Nagy 1, Tamminen (1) – Karmeniemi, Seregély 1 (1), Fowlie 1 (1), Pavuk, Tóth A. (1) – Bohunicky, Hegyi (1), Hajós (2), Kóger 1, Somogyi B. 2 – Galántai, Sarcia (1), Farkas (2), Roczanov 1, Tóth G. Vezetőedző: Fodor Szabolcs.

DAB: Kovács – Bubnov, Marosi, Németh P., Kabatayev, Somogyi N. – Tkachenko, Németh Á., Szappanos, Horváth, Tamás – Lescovs, Jadlószky, Gebei, Piszmann, Stuchlik – Lőczi, Pinczés O., Szűcs. Vezetőedző: Azari Zsolt.