május 3, 2024

Nem volt esély a címvédő ellen

Az emberelőnyeivel kiválóan gazdálkodó Csíkszereda öt góllal, 7-2-re győzte le Acélbikáinkat az Erste Ligában ma este.

A listavezető Csíkszereda otthonában zárta erdélyi túráját a Dunaújvárosi Acélbikák jégkorong csapata ma este fél hattól, s bár az összecsapás esélyesének egyértelműen a hazaiak számítottak, a mieink bíztak abban, hogy képesek lesznek megnehezíteni ellenfelük dolgát.

Az UTE elleni hazai vereség után azonban egy nagyon motivált Csíkszereda korcsolyázott ma jégre, mely tökéletesen élni tudott lehetőségeivel az első harmadban. Főleg az emberelőnyökkel, mert a 4. percben Szécsi kiállítását büntette Szkacskov, majd a játékrész derekán újra ő volt eredményes pont akkor, mikor lejárt Németh Péter kiállítása (2-0). A folytatás sem úgy alakult, ahogy a mieink szerették volna, mert a 18. percben Pinczést, majd egy perccel később Bobceket állították ki a játékvezetők, s az erdélyiek a dupla, majd a szimpla fórt is gólra váltva 4-0-ra megléptek az első felvonás végére.

A második etap hasonlóan kezdődött, ismét kapott egy kettős emberelőnyt a Csíkszereda, s bár ezt kivédekezték a Bikák, a szimplából ismét betalált a Sport Club, gyakorlatilag le is zárva ezzel a meccset a 24. percben (5-0). Fájdalmunkra, másfél perccel később egyenlő létszámban is eredményes volt ellenfelünk, s ugyan Szécsi révén a mieink is kihasználták első fórjukat, ez sokat nem változtatott az összképen, mert a 38. percben Becze is bevette Kovács ketrecét, így az utolsó felvonás előtt ismét hattal vezetett a házigazda (7-1).

Az utolsó harmadra értelemszerűen már nem maradt túl sok izgalom, Acélbikáink azonban a tetemes hátrány ellenére is becsülettel küzdöttek, s Szappanos emberelőnyös találatával ismét sikerült faragniuk a különbségen az 50. percben (7-2). A hátralévő időben még két-két páros büntetést és egy csíkszeredai kiállítást fújtak be a játékvezetők, újabb gól azonban már nem született, így a hazaiak végül magabiztos, 7-2-es győzelemmel erősítették meg vezető helyüket a tabellán.

SC Csíkszereda – DAB 7-2 (4-0, 3-1, 0-1)

SC Csíkszereda: Samankov – Kubat, Farkas, Bíró, Péter, Reisz – Kulyash 1 (2), Papp, Skachkov 2 (2), Stach 1 (4), Becze 1 (2) – Salló, Részegh, Rokaly N. 1, Rokaly Sz. 1, Sofron (2) – Láday, Gecse, Casaneanu (1), Fodor, Péter. Vezetőedző: Enrico Rossi.

DAB: Kovács – Pozsár (1), Bubnov, Szappanos 1, Kabatayev, Török (1) – Bobcek (1), Benke, Szűcs, Németh P. (1), Rybchyk – Erdély, Szécsi 1, Horváth, Lőczi, Németh Á. – Druja, Tamás,Gebei, Dudkin, Pinczés O. Vezetőedző: Leo Gudas.