április 27, 2024

Nem gödör, szakadék!

A mieink kapuvasakig, a Vasas gólokig jutott, s mivel utóbbit számolják, így a fővárosiak is biztosan győzték le Acélbikáinkat.

A vele azonos pontszámmal álló Vasas otthonában korcsolyázott jégre ma este 18:40-től a Dunaújvárosi Acélbikák jégkorong csapata az Erste Liga újabb fordulójában új vezetőedzője, Leo Gudas első találkozóján.

A cseh szakember bemutatkozása nem a legjobban kezdődött, mert a hazaiak már az első percben kapuvasig jutottak, s a folytatásban is aktívabbak voltak, mint a meglehetősen pontatlanul játszó Bikák. A fővárosiak vezető gólja is egy nagy dunaújvárosi hibából született, mert a mieink csúnyán elcserélték magukat a 8. percben, s ebből Vesutkin szólózott eredményesen, így hamar hátrányba került a DAB (1-0). A bekapott gól után kezdett el ébredezni együttesünk, egyre többször szorította be ellenfelét, s több ziccere is adódott, de egészen a 16. percig nem sikerült ezekkel élnie. Ekkor Nilsson kapott jó korongot a kék vonal közelében, takarásból lőtt, pont a bal felsőbe, így újra egált mutatott az eredményjelző (1-1). A harmadból hátralévő időben egy-egy komolyabb gólszerzési lehetősége volt mindkét csapatnak, de az eredmény már nem változott, így bőven ígért még izgalmakat a folytatás.

A második felvonásnak a Gudas-csapat vágott neki valamivel lendületesebben, de igazán nagy helyzetet nem tudott kialakítani a fővárosi kapu előtt. A vendéglátók a harmad derekához érve érkeztek meg újra a meccsbe, s nemcsak megérkeztek, hanem miután a 29. percben Turbucz lőtte be Czakó kapu mögül visszatett korongját, ismét megszerezték a vezetést. Miután ismét hátrányba került, kapott egy emberelőnyt a DAB, de hiába került három alkalommal is ajtó-ablak ziccerbe, vagy Tóth kapus, vagy egy blokk kisegítette a hazaiakat, így csak nem akart összejönni az egyenlítés. A harmad hajrájában még nehezebb helyzetbe kerültek a mieink, mert egy magasról aláhulló korongot Bödök vágott a levegőből a kapuba, megduplázva ezzel a Vasas fórját (3-1).

Nagy változásra lett volna szükség a harmadik harmadra, ám ahelyett, hogy első ziccerét kihasználta volna a Bikák alakulata, Nilsson ért bele pont úgy egy előrelőtt korongba, hogy azzal Czakó szólózhatott, s megszerezte a fővárosiak negyedik gólját (4-1). Ez a találat teljesen megzavarta a mieinket, bő egy perc múlva Szalma vette be Hughson ketrecét, s ezzel a 45. percre gyakorlatilag el is dőlt a meccs (5-1). A DAB ugyan próbálkozott a hátralévő időben, egymás után három kapuvasat is lőtt, ám képtelen volt a hálóba találni. Ahogy az ilyenkor lenni szokott, a kihagyott dunaújvárosi ziccerekre góllal válaszolt a Vasas, mely Kmec találatával alakította ki a 6-1-es hazai sikert jelentő végeredményt, még tovább mélyítve ezzel az Acélbikák válságát.

Vasas – DAB 6-1 (1-1, 2-0, 3-0)

Vasas: Tóth – Bukor, Seregély, Bödök 1, Czakó 1 (2), Turbucz 1 – Kmec 1, Tornyai (1), Béres, Páterka (1), Szalma 1 – Farkas, Léránt (1), Schmál, Szlama (1), Vesutkin 1 (2) – Surányi, Szabó, Farkas, Németh, Pápa. Vezetőedző: Ladányi Balázs.

DAB: Hughson – Kovács, Nilsson 1, Dansereau, St. Pierre, Szappanos (1) – Dósa, Phillips, Azari, Mazurek, Pinczés – Hruby, Mestyán, Németh, Pihlqvist, Pozsár – Jakabfy, Lencsés, Barna, Gebei G., Tamás. Vezetőedző: Leo Gudas.