május 4, 2024

Fotó: Mudra László - MAC

Nem borult a papírforma

Bár becsülettel küzdöttek, helyzetkihasználásuk halovány volt, így végül 6-1-es vereséget szenvedtek Acélbikáink a MAC otthonában.

A rájátszásba már biztosan bejutott MAC HKB Újbuda elleni mérkőzéssel folytatták az Erste Liga alapszakaszát Acélbikáink a Tüskecsarnokban ma este hét órától. A csapatból ezúttal is hiányzott a sérült Török Viktor, Krajcovic pihenőt kapott, csakúgy, mint Marosi, visszatért viszont Bobcek, s mivel a Titánok ma nyerni tudtak a Győr ellen, ezért a mieinknek is bravúrt kellett volna bemutatniuk ahhoz, hogy legalább matematikai esélyük maradjon a mini rájátszás elérésére.

Ez persze nem ígérkezett könnyű feladatnak a remek formát mutató vendéglátók ellen, akik erősebben is kezdték a meccset, s bár az első ziccer a Bikák előtt adódott, jobbára az dunaújvárosi harmadban folyt a játék. A 8. percben emberelőnyben támadhattunk, sajnos hiába sőt, miután kiegészült a MAC, Dansereau-t hagytuk üresen a ketrec előtt, s a kiváló támadó közelről nem is hibázott, így a 11. percben megszerezte a vezetést a házigazda (1-0). A folytatás is a fővárosiak fölényét hozta, s bár egy-egy ellentámadásból tudtak veszélyeztetni hokisaink is, a befejezéseknél rendre rossz megoldásokat választottak, így a szünetig nem változott az eredmény.

A fordulást követően előbb Pinczés, majd Rybchyk hagyott ki ajtó-ablak ziccert, majd Kovácsnak kellett védenie többször is, de kollégájához hasonlóan ő is hibátlanul tette dolgát. A játék ekkor lényegesen kiegyenlítettebb volt, mint korábban, ám a 31. percben megkapta második fórját is a MAC, s ebből Pozsgai talált a DAB kapujába, megduplázva ezzel a hazaiak előnyét (2-0). A gól után Stuchlik válaszolhatott volna, ám kihagyta helyzetét, az ellentámadásból viszont Tóth Richárd nem hibázott, s már hárommal mentek a vendéglátók a 33. percben (3-0). Kaptunk gyorsan egy kettős fórt, ám csak passzolgattunk, lövés egy sem ment kapura, így természetesen a szépítés sem jött össze… A túloldalon Schlekmann mutatta meg, mi történik, ha lövés is van előnyben, így újra mehettünk közepet kezdeni, s a 36. percre végleg eldőlt a meccs (4-0).

A negyedik felvonásra már semmi izgalom nem maradt, a kérdés egyedül az volt, hogy sikerül-e megtörnie gólcsendjét a mieinknek, vagy sem. A 44. percben emberelőnyben lehetett volna lehetőség erre, ám egy rossz passz után Rittert nem vettük komolyan saját harmadunkban, s ő a rövidre bepöccintette a MAC ötödik találatát is (5-0). A harmad derekán Szűcs szépíthetett volna, de az ő lövése sem talált utat a kapuba, de ami nem sikerült szinte az egész meccsen több ziccerből, az végre összejött emberhátrányból Tamás révén, aki Stuchlik keresztpasszát ütötte közelről a hálóba az 54. percben (5-1). A gól után újabb szólót pazaroltak el a mieink, majd Pápa lőtt takarásból a bal felsőbe, kialakítva ezzel a 6-1-es hazai sikert jelentő végeredményt, amivel végleg eldőlt, hogy idén is az Acélbikák nélkül rendezik meg az Erste Liga rájátszását.

MAC HKB Újbuda – DAB 6-1 (1-0, 3-0, 2-1)

MAC: Farkas – Dóczi, Garát, Schlekmann 1 (1), Galoha (2), Dansereau 1 (1) – Tóth G., Macaulay, Molnár, Djumic, Pápa 1 – Csollák (1), Varga, Stevens (1), Kreisz, Tóth R. 1 – Pozsgai 1 (1), Tóth P., Klima, Ádám, Ritter 1. Vezetőedző: Kangyal Balázs.

DAB: Kovács – Bobcek, Druja, Rybchyk, Németh P., Szűcs – Lescovs, Erdély, Kabatayev, Stuchlik (1), Pinczés O. – Tkachenko, Benke (1), Szappanos, Horváth Á., Pozsár – Tamás 1, Szécsi, Lőczi, Somogyi, Németh Á. Vezetőedző: Azari Zsolt.