május 8, 2024

Nagy pofon hazai pályán!

Valósággal átgázolt Acélbikáinkon a végig nagy kedvvel játszó Brassó gárdája a jégcsarnokban ma este.

Hazai környezetben, a Brassó elleni mérkőzéssel folytatták az Erste Liga küzdelmeit Acélbikáink ma este, s mivel a két gárda közelmúltban lejátszott brassói találkozóján a hazaiak sima, 8-1-es sikert arattak, a mieink célja csak az lehetett, hogy igyekezzenek szoros meccset vívni ellenfelükkel.

Ebből sajnos nem sok valósult meg, mert hiába volt biztató a kezdés, s alakították ki a meccs első ziccerét a mieink, ez kimaradt, míg a túloldalon egy ide-oda pattanóból betaláltak a vendégek, s már a 3. percben vezettek a “Farkasok” (0-1). A folytatás sem volt még annyira vészes, akadtak helyzetek mindkét oldalon, de míg a Bikák kísérleteit Polc rendre fogta, addig a vendégek előbb egy emberelőnyből, majd egyenlő létszámban is betaláltak, így az első szünetre már 3-0-s fórral vonulhattak.

A helyzet hasonló volt tehát, mint a DVTK ellen, ám a remélt dunaújvárosi feltámadás elmaradt, mert a vendégek nem vették le a lábukat a gázpedálról, míg a mieink talán túl korán feladták a harcot, így egyre inkább nőtt a különbség a két gárda között. A nagy kedvvel játszó brassóiak újabb négy alkalommal vették be a hazai kaput, majd a harmadik etapot is gyors góllal kezdve már 8-0-ra vezettek a 41. percben. Ekkor még egyszer összekapták magukat a Bikák, ám az utolsó tíz percben rengeteg ki nem kényszerített hiba csúszott a mieink játékába, s ezt könyörtelenül kihasználták a vendégek, akik ismét egy 4-0-s szakaszt produkálva alakították ki a 0-12-es végeredményt.

DAB – Brasov Wolves 0-12 (0-3, 0-4, 0-5)

DAB: Kovács (Pinczés B.) – Erdély, Pozsár, Dudkin, Horváth, Szappanos – Benke, Bobcek, Németh P., Szűcs, Török – Druja, Szécsi, Lőczi, Németh Á., Pinczés O. – Kabatayev, Jadlószki, Gebei G., Marosi, Tamás. Vezetőedző: Leo Gudas.

Brasov Wolves: Polc – Borisenko, Rasulov 1 (1), Huard 1 (3), Hunt 1 (1), Trotter 1 (2) – Bors, Molnár Z. (1), Gliga 1 (3), Valchar 3 (1), Zagidullin (4) – Gajdó T., Ráduly, Kovács 2 (2), Machala 1 (1), Molnár Zs. 1 (2) – Haraga, Szőcs, Gajdó B. (1), Vasile A., Vasile N. Vezetőedző: Dave MacQueen.